Komentarze do Liturgii - Niedziela Palmowa (B)

Miłość stała się ciałem


WPROWADZENIE DO LITURGII

Cenny jesteś w moich oczach- mówi Bóg- wyryłem cię na obu moich dłoniach. Bóg nie rzuca słów na wiatr. Jego zapewnienia o miłości i gotowości przebaczenia słyszeliśmy tyle razy, że mogły się one stać dla nas tylko sloganem, banalną grą słów czy chwytem marketingowym Kościoła. Tak jednak nie jest! Przekonamy się o tym tak w tej Eucharystii jak i podczas całego Wielkiego Tygodnia. Miłość Boża przybierze konkretny kształt: cierpienia, bólu, łez, śmierci i zmartwychwstania. Wszystko po to byś mógł dotknąć Bożej miłości, by Jego przebaczenie mogło Cię ogarnąć tak jak ramiona ukochanej osoby.

Przeprośmy Boga za to, że zamykamy oczy, by nie widzieć Jego starań, zabiegów i troski o naszą miłość.

WPROWADZENIE DO LITURGII SŁOWA

Dzisiejsza Liturgia Słowa w szczególny sposób akcentuje mękę Jezusa. Jednak nie możemy zapominać, że krzyż to tylko etap drogi. Naszym celem nie jest cierpienie ale zmartwychwstanie!

Bóg nie jest dawcą bólu, ani nie chce go w naszym życiu, tak jak nie chciał by Jego Syn poniósł na swoim Ciele takie Męki. Jezus nie przyszedł zniszczyć cierpienia, nie przyszedł by je wytłumaczyć, ale przyszedł wypełnić je swoją obecnością .

To prawda, śmierć zaskakuje człowieka zawsze w najmniej spodziewanym momencie. Zawsze przychodzi nie w czas. Dotyka zarówno ludzi starych, jak i młodych, dojrzałych jak i małe dzieci. W obliczu śmierci wszystko zaczyna blednąć, nawet nasza wiara w Jezusa i nadzieja w zmartwychwstanie. I choć za każdym razem wyrywa się wtedy wrzask bólu do nieba: dlaczego?!, to dla każdego kto wierzy w Jezusa, krzyk ten - wbrew nadziei - łączy się z pieśnią nadziei: o śmierci, gdzie jesteś o śmierci, i gdzie jest twoje zwycięstwo?

Bóg, który jest niewidzialny, stał się ciałem, aby w widzialny sposób wyrazić swoją miłość do człowieka. On stał się Emmanuelem, czyli Bogiem z nami, który zna także drogę prowadzącą przez dolinę śmierci. On przeszedł tę drogę, zszedł do królestwa śmierci, by zwyciężywszy ją powrócić stamtąd i towarzysząc nam, dać nam pewność, że razem z Nim możemy tę drogę odnaleźć.

Potęga miłości Boga jest nieskoczenie większa od siły śmierci, dlatego Bóg przychodzi by pocieszyć nas swoim słowem, słowem nie banalnym, ale Słowem, które stało się ciałem- Jezusem Chrystusem. Posłuchajmy pełnych troskliwej czułości słów Boga.

PRZED PREFACJĄ

Podziękujmy Bogu, że Jego miłość do nas przybrała konkretny kształt przez życie Jezusa Chrystusa.

PRZED ROZESŁANIEM

Bóg potrzebuje ciebie, by Jego zakochanie w człowieku stało się ciałem przez twoje świadectwo życia. Niech Boże błogosławieństwo zachęci nas do bycia chrystusowym.

MODLITWA WIERNYCH

Bogu, który zakochał się w człowieku przedstawmy nasze prośby:

  1. Módlmy się za Kościół, by z pokorną miłością ogarniał każdego człowieka troską.
  2. Módlmy się za prześladowanych chrześcijan, by pomimo bólu i łez trwali w miłości bliźniego i Boga.
  3. Módlmy się za chorych, by cierpienie Jezusa było dla nich zachętą do walki ze złem siłą swojego cierpienia.
  4. Módlmy się za odrzuconych, by pomimo niesprawiedliwości ludzkiej, znaleźli swoje miejsce w sercu Boga.
  5. Módlmy się za zmarłych, by obdarzeni Bożym przebaczeniem mogli odpocząć w ramionach kochającego Ojca.
  6. Módlmy się za nas samych, byśmy ze zbanalizowanej przez nas miłości Bożej uczynili święto.

Boże nasz Ojcze, Ty posłałeś swojego Syna na świat, by zapewnić nas o swojej miłości i nauczyć nas według niej żyć, wysłuchaj naszych próśb jakie do Ciebie zanosimy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

« » Styczeń 2022
N P W Ś C P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama