Idź, odbuduj mój Kościoł

Klerycy Warszawskiego Metropolitalnego Seminarium Duchownego na Tydzień Modlitw o Powołania.

Specjalnie na Niedzielę Dobrego Pasterza warszawscy seminarzyści przygotowali powołaniowy plakat, który trafił do wszystkich parafii archidiecezji warszawskiej. Akcja ma również wymiar internetowy, klerycy uruchomili specjalny serwis  rozeznaj.pl . Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na kwestię życiowego powołania i zachęcić do modlitwy.

Zaprojektowany przez kleryków plakat przedstawia wnętrze spalonej katedry Notre Dame a na nim słowa: „Idź i odbuduj mój Kościół”, które Jezus miał wypowiedzieć do św. Franciszka z Asyżu. – Uznaliśmy, że połączenie tych elementów może być intrygujące także dla osób, które nie myślą wcale o powołaniu – mówi kleryk Przemysław Kocik z IV roku.

– Zachęcamy nie tylko do tego, żeby wstąpić do seminarium i w ten sposób „odbudowywać Kościół” ale też by zastanowić się, „jak wygląda moja wiara i jak swoją wiarą mogę budować Kościół”. Chodziło nam o to, żeby młodych ludzi, którzy wchodzą w dorosłe życie, zachęcić do zastanowienia się nad tym, co faktycznie chcą w swoim życiu robić, by nie bali się podejmowania trudnych decyzji

– Może to będzie dla kogoś pierwszy impuls do nawiązania kontaktu z seminarium, albo do rozmowy z jakimś ojcem duchownym? Może do przyjazdu na rekolekcje powołaniowe? Może do zgłoszenia się na wstępną rekrutację? Samo zgłoszenie się nie oznacza przecież, że ktoś od razu zostanie księdzem. Zarówno formacja jak i rozeznawanie powołania ma wiele etapów. My chcemy zachęcić do wykonania pierwszego kroku. Do znalezienia w sobie tej odwagi, którą Pan Bóg daje, dając powołanie – wyjaśnia kleryk  Adam Wątróbski.

W tym celu klerycy uruchomili też stronę internetową rozeznaj.pl, gdzie można m.in. obejrzeć przygotowany przez ich starszych kolegów dynamicznie zmontowany filmik wideo pt. „Obietnica” (tylko na You Tubie miał on ponad 90 tys. wyświetleń). Na stronie znaleźć można także modlitwy o powołania, materiały nt. rozeznawania i inne.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...
« » Październik 2019
N P W Ś C P S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Pobieranie... Pobieranie...