Śpiew na wejście:
Ty, wszechmocny Panie (zwrotki od nr 1 do nr 3)
W czasie procesji wejścia zaśpiewajmy pieśń „Ty, wszechmocny Panie”, która nawiązuje do introitu: „Racz mnie wybawić, Boże; * Panie, pośpiesz mi z pomocą, * Tyś wspomożycielem moim i wybawcą, * nie zwlekaj, Panie”.
Śpiew na przygotowanie darów:
Czego chcesz od nas, Panie (zwrotki od nr 1 od nr 2)
W liturgii Słowa słyszeliśmy o marności dóbr doczesnych. Przynosząc do ołtarza dary, śpiewajmy pieśń „Czego chcesz od nas, Panie”, wyznając, że poza wdzięcznością Panu Bogu „przystojniejszej ofiary nie mamy”.
Śpiew na Komunię świętą:
O Panie, Ty nam dajesz (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Jam jest Chleb Życia (zwrotki od nr 1 do nr 3)
Przyjmując Najświętsze Ciało Zbawiciela, śpiewajmy pieśni, które nawiązują do antyfon komunijnych: „Panie, dałeś nam chleb z nieba, * zdolny dać wszelką rozkosz * i wszelki smak zaspokoić” oraz „Jam jest chleb życia. * Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął, * a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”.
Śpiew po Komunii:
O, niewysłowione szczęście zajaśniało (zwrotki nr 1, 2, 4 i 5)
Posiadamy doczesne dobra, które ze swej natury są marnością. Jego posiadamy na tym świecie wielki skarb, jakim jest obecność Pana Boga pośród nas w Najświętszym Sakramencie (zob. zwrotka nr 2).
Śpiew na zakończenie:
Gwiazdo śliczna, wspaniała (zwrotki od nr 1 do nr 5)
W miesiącu, w którym pielgrzymujemy na Jasną Górę, zaśpiewajmy pieśń o Maryi – przedrogim klejnocie (zob. zwrotka nr 5).