Śpiew na wejście:
Przystąpię do ołtarza Bożego (zwrotki od nr 1 do nr 5)
Boże, w dobroci (zwrotki od nr 1 do nr 6)
Liturgię XXIII Niedzieli Zwykłej rozpocznijmy śpiewem „Przystąpię do ołtarza Bożego” lub „Boże, w dobroci”, które nawiązują do introitu: „Panie, jesteś sprawiedliwy * i wyrok Twój jest słuszny, * postąp ze swoim sługą według Twej dobroci”.
Śpiew na przygotowanie darów:
Wszystko Tobie oddać pragnę (zwrotki od nr 1 do nr 2)
Przynosząc do ołtarza dar chleba i wina, śpiewajmy pieśń „Wszystko Tobie oddać pragnę”, która nawiązuje do Ewangelii i słów Pana Jezusa: „Tak więc nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem”.
Śpiew na Komunię świętą:
Ciebie całą duszą pragnę (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Idzie, idzie Bóg prawdziwy (zwrotki od nr 1 do nr 4)
W czasie Komunii Świętej zaśpiewajmy powyższe pieśni, które wyrażają myśl antyfon komunijnych: „Jak łania pragnie wody ze strumieni, * tak dusza moja pragnie Ciebie, Boże. * Dusza moja Boga pragnie, * Boga żywego” oraz „Ja jestem światłością świata. * Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, * lecz będzie miał światło życia”.
Śpiew po Komunii:
Ludu kapłański, ludu królewski (zwrotki nr 1 i 9)
W nawiązaniu do pierwszego czytania i Ewangelii, po Komunii Świętej uwielbiajmy Pana Boga śpiewem wskazanych zwrotek pieśni „Ludu kapłański, ludu królewski”.
Śpiew na błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion:
Przy obchodzie Narodzenia Twego (zwrotki od nr 1 do nr 2)
8 września Kościół obchodzi święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w czasie którego błogosławi się ziarno siewne i nasiona. Podczas obrzędu śpiewajmy pieśń „Przy obchodzie Narodzenia Twego”.
Śpiew na zakończenie:
Zdrowaś Maryjo, Bogarodzico (zwrotki od nr 1 do nr 3)
Na zakończenie Mszy Świętej zaśpiewajmy pieśń „Zdrowaś Maryjo, Bogarodzico”, w której prosimy Maryję, aby chroniła nas od głodu.