Śpiew na wejście:
Cały świat niech śpiewa tę pieśń (zwrotki od nr 1 do nr 6)
Śpiewem pieśni „Cały świat niech śpiewa tę pieśń” rozpocznijmy Mszę Świętą III Niedzieli Zwykłej, nawiązując tym samym do antyfony na wejście: „Śpiewajcie Panu pieśń nową, śpiewaj Panu, ziemio cała. * Przed Nim kroczą majestat i piękno, * a potęga i blask w Jego świątyni”.
Śpiew na przygotowanie darów:
Gdy się Chrystus rodzi (zwrotki od nr 1 do nr 2)
Zachowując polski zwyczaj śpiewania kolęd do Święta Ofiarowania Pańskiego, podczas przygotowania darów śpiewajmy kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”, która nawiązuje do słów z dzisiejszej liturgii Słowa Bożego: „Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło”.
Śpiew na Komunię świętą:
Skosztujcie i zobaczcie (zwrotki od nr 1 do nr 8)
Lud Twój, Panie (zwrotki od nr 1 do nr 3)
W czasie Komunii Świętej śpiewajmy zaproponowane pieśni, które odnoszą się dwóch antyfon komunijnych: „Przystąpcie do Pana, a rozpromienicie się radością, * oblicza wasze nie zapłoną wstydem” oraz „Ja jestem światłością świata, * kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, * lecz będzie miał światło życia”.
Śpiew po Komunii:
Pośpieszcie już wszyscy (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Zachowując polski zwyczaj śpiewania kolęd do Święta Ofiarowania Pańskiego, po Komunii Świętej zaśpiewajmy kolędę „Pośpieszcie już wszyscy”, której trzecia zwrotka nawiązuje do pierwszego czytania i Ewangelii.
Śpiew na zakończenie:
Bracia, patrzcie jeno (zwrotki od nr 1 do nr 6)
Mszę Świętą zakończmy śpiewem kolędy „Bracia, patrzcie jeno”.