Komentarze biblijne i liturgiczne, propozycje śpiewów, homilie, Biblijne konteksty i inne.
więcej »Kamień, który odrzucili budujący, ten stał się kamieniem węgielnym. Pan to sprawił i jest cudem w naszych oczach Mt 21
Poznanie swoich grzechów pozwala odkrywać i doświadczać Bożego Miłosierdzia. Pomaga uznać, że sama nie dam rady, że bez Niego nie pokonam swojej słabości. Uczy ufności, że On potrafi wszystko zmienić. Historia Józefa pokazuje, jak Bóg umiejętnie wyprowadza dobro z każdego zła. Zazdrośni bracia sprzedają brata i ten dostaje się do Egiptu. Dzięki temu, po wielu latach, uratowany zostanie Naród Wybrany przed klęską głodu. A i dla Józefa te trudne doświadczenia mogły stać się okazją do oczyszczenia ze słabości. Czasem i ja muszę upaść, bądź też doświadczyć czyjegoś zła, aby mogła rozpocząć się moja przemiana. Bym z ufnością skierowała się ku Bogu prosząc, by przemieniał to, co nędzne i słabe. By z krzywdy, którą i ja swoim złem sprawiam innym, wyprowadził dobro.
Doświadczenie krzywdy i zła nie ominęło także Jezusa. Nienawiść arcykapłanów, faryzeuszów, czy uczonych w Piśmie, ich zazdrość, nieumiejętność przyznania się do prawdy o swojej grzeszności doprowadziły Go na krzyż. W dzisiejszej przypowieści zapowiada swoje odrzucenie i śmierć. Z tej zbrodni Bóg wyprowadził dobro, które stało się największym skarbem nas, grzesznych ludzi. Przez śmierć bowiem dokonało się moje zbawienie. Dzięki niej Bóg wybacza mi grzechy za każdym razem, gdy Go o to z ufnością proszę. Dzięki Jego cierpieniu mam nadzieję na wieczne obcowanie z Nim.
Czytania mszalne rozważa Aleksandra Kozak
kingaj1970
Pasja Miłości - Beata Bednarz
Przeczytaj komentarze | 2 | Wszystkie komentarze »
Ostatnie komentarze:
wszystkie komentarze >
Uwaga! Dyskusja została zamknięta.