Dziewica i męczennica, Patronka Europy. 9 sierpnia
Rozpoczęcie:
W krzyżu cierpienie (1-4)
Odwołując się do antyfony na wejście: „Oto prawdziwa męczennica, która przelała krew za Chrystusa. Nie bała się gróźb sędziów i weszła do królestwa niebieskiego”, rozpocznijmy liturgię Mszy św. od śpiewu pieśni „W krzyżu cierpienie”.
Przygotowanie Darów:
Boże w dobroci (1-2)
W Ewangelii Jezus mówi do Samarytanki: „Nadchodzi jednak godzina, owszem, już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, i takich to czcicieli chce mieć Ojciec. Bóg jest duchem; potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie”. Podczas przygotowania chleba i wina, zaśpiewajmy pieśń „Boże w dobroci”, która bezpośrednio odwołuje się do dzisiejszej Ewangelii.
Komunia święta:
Witaj Krynico dobra wszelakiego (1-4)
Antyfona na Komunię świętą głosi: „Ja jestem krzewem winnym, wy latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity”. W czasie Komunii świętej śpiewajmy pieśń „Witaj Krynico dobra wszelakiego” i prośmy, abyśmy zostawali w Chrystusie przez wszystkie lata swego życia.
Uwielbienie po Komunii świętej:
Panie mój, cóż Ci oddać mogę? (1-4)
W psalmie responsoryjnym słyszeliśmy: „Wysławiajcie razem ze mną Pana, wspólnie wywyższajmy Jego imię”. Nawiązując do tych słów, zaśpiewajmy „Panie mój, cóż Ci oddać mogę?”
Zakończenie:
Pod Twą obronę (1-2)
Św. Teresa Benedykta od Krzyża jest patronką Europy. Przez jej wstawiennictwo prośmy Boga Ojca Wszechmogącego, aby roztoczył swoją opiekę nad Europą i jej mieszkańcami.
«« | « |
1
| » | »»