Propozycje śpiewów - 4. niedziela zwykła (B) i święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego)

4. niedziela zwykła


Rozpoczęcie:
Boże, obdarz Kościół Twój (1-6)
Śpiewając pieśń "Boże, obdarz Kościół Twój", wyraźmy treść antyfony na wejście, w której słyszymy: "Ratuj nas Panie, nasz Boże, i zgromadź nas z krajów pogańskich, abyśmy wielbili święte imię Twoje i dumni byli z Twojej chwały".

Przygotowanie Darów:
Bóg kiedyś stał się jednym z nas (1-2)
W Ewangelii słyszeliśmy, ze Jezus Chrystus naucza nas jako Ten, który mas władzę. Dlatego podczas procesji z Darami ofiarnymi wykonajmy dwie zwrotki śpiewu "Bóg kiedyś stał się jednym z nas".

Komunia święta:
Chwalmy niewysłowiony (1-5)
W antyfonie na Komunię świętą słyszymy: "Niech Twoje oblicze zajaśnieje nad Twym sługą, wybaw mnie w swoim miłosierdziu. Panie, skoro Cię wzywam, niech nie doznam zawodu". Podczas Komunii świętej warto wykonać pieśń "Chwalmy niewysłowiony".
albo:
Pójdźcie błogosławić Pana (1-3)
Nawiązując do drugiej antyfony na Komunię świętą, która jest fragmentem Kazania na Górze, zaśpiewajmy w czasie Komunii świętej pieśń "Pójdźcie błogosławić Pana".

Uwielbienie po Komunii świętej:
Cały świat, niech śpiewa tę pieśń (1-6)
W nawiązaniu do psalmu responsoryjnego, w czasie uwielbienia po Komunii świętej śpiewajmy "Cały świat, niech śpiewa tę pieśń".

Zakończenie:
Błogosław, Panie nas! (1-3)
"Przyjdźcie, uwielbiajmy Go padając na twarze, zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzył" - zakończmy Mszę świętą pieśnią "Błogosław, Panie nas!", prosząc Boga o błogosławieństwo i dziękując Mu za to, ze wybrał nas, by Go poznał i wielbił świat.

Kolęda
Ze względu na polską tradycję śpiewania kolęd do dnia 2. lutego, możemy je wykonywać na zakończenie Mszy świętej.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO


Zapalenie świec:
Gdy się Chrystus rodzi (1)
W czasie zapalania świec, w nawiązaniu do antyfony ("Oto nasz Pan przyjdzie z mocą i oświeci serca sług swoich. Alleluja"), zaśpiewajmy kolędę "Gdy się Chrystus rodzi".

Procesja do kościoła:
Światło na oświecenie pogan (1-5)
Podczas procesji ze świecami do kościoła, tradycyjnie śpiewa się antyfonę "Światło na oświecenie pogan".

Rozpoczęcie:
Wesołą nowinę, bracia słuchajcie (1-2)
Odwołując się do antyfony na wejście: "Przyjęliśmy, Boże, Twoje miłosierdzie we wnętrzu Twej świątyni. Jak imię Twe, Boże, tak i chwała Twoja sięga po krańce ziemi. Prawica Twoja pełna jest sprawiedliwości" wykonajmy dwie zwrotki kolędy "Wesołą nowinę, bracia słuchajcie", które korelują z jej treścią.

Przygotowanie Darów:
Pospieszcie już wszyscy (1, 3)
Symeon nazywa Jezusa światłością na oświecenie pogan. Wyraźmy tę prawdę, śpiewając wskazane zwrotki kolędy "Pospieszcie już wszyscy".

Komunia święta:
Przystąpmy do szopy (1-2)
Nawiązując do antyfony komunijnej: "Moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, które przygotowałeś wobec wszystkich narodów", podczas Komunii świętej zaśpiewajmy "Przystąpmy do szopy".

Uwielbienie po Komunii świętej:
Dzięki, o Panie (1-7)
Psalmista głosi, że "Pan Zastępów [...] jest Królem chwały". Uwielbiajmy zatem Boga Ojca śpiewem pieśni "Dzięki, o Panie", która nawiązuje do słów psalmisty.

Zakończenie:
Gdy śliczna Panna (1-3)
W czasie dzisiejszego święta oddajemy cześć nie tylko Jezusowi Chrystusowi, ale także Matce Najświętszej. Zakończmy liturgię śpiewem kolędy "Gdy śliczna Panna".

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

« » Sierpień 2022
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama