W obecności Jezusa

Podążając śladami Jego bolesnej męki i rozważając Jego miłość w czasie drogi krzyżowej, pragniemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.

Jezus, Syn Boży, umierając na krzyżu, ukazuje nam swoją miłość i miłość Ojca, który tak umiłował świat, że dał swojego Jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w niego wierzy, miał życie wieczne. My także, podobnie jak chrześcijanie wszystkich czasów, chcemy wpatrywać się w Jezusa, aby znaleźć w Nim nowe życie i błogosławieństwo. „Chrześcijaństwo jest osobą, obecnością, obliczem: Jezus nadaje sens i pełnię życiu człowieka” (św. Jan Paweł II). Dlatego podążając śladami Jego bolesnej męki i rozważając Jego miłość w czasie drogi krzyżowej, pragniemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.

***

Stacja I Oto człowiek

Bóg nie tworzy rankingów. I nie daje się oczarować tym, którzy umieją lepiej mówić… Jezus staje przed Piłatem oskarżony o zbrodnie, których nie popełnił: Oto człowiek. Ten, który jest bez grzechu, w milczeniu przyjmuje winę za grzechy świata. Pozwala Mu na to pełne zaufanie w Boży plan zbawienia. To było światło, które przeprowadziło go przez mrok i ciemność ludzkiej przewrotności.

Panie, zmiłuj się nad nami i przebacz nam nasze grzechy.

Stacja II Z krzyżem

Z szacunkiem wielu powiesiło krzyż na ścianie swojego domu, na szyi. Kłaniamy się przed krzyżem i okadzamy go w kościele, ale wciąż nie wnikamy w jego logikę. Jezus jasno pokazał swoim życiem i nauczaniem, że nie ma chrześcijaństwa bez krzyża. Chrześcijaństwo bez wymagań staje się puste i połowiczne. Potrzebujemy wciąż pokory, aby dać się objąć Bogu, który nas kocha i który okazał tę miłość aż do końca.

Panie, zmiłuj się nad nami i przebacz nam nasze grzechy.

Stacja III Na zakręcie

Od pustyni postu i pokus do Góry Kalwarii Jezus przechodzi stromymi drogami tej ziemi. A kiedy dociera do pierwszych zakrętów Kalwarii, nie szuka dogodnych objazdów, ale wspina się na krzyż. Również uczeń Jezusa jest powołany, aby być znakiem nie konformizmu, ale sprzeciwu. Dopiero podążanie za znakiem krzyża doprowadzi nas na drogę wolności dzieci Bożych.

Panie, zmiłuj się nad nami i przebacz nam nasze grzechy.

Stacja IV Z Matką

Maryja, Matka Bolesna, towarzyszy Jezusowi na odległość w jego ciężkiej próbie. Ta, która powiedziała Ojcu swoje „tak”, zastanawia się nad znaczeniem tego, co dzieje się z Jej umiłowanym Synem. Pozostaje wierna nawet tam, gdzie nie ma łatwych odpowiedzi i niesie dar swojej obecności. Ona pozostaje kluczowa w momencie, gdy niemożliwa staje się jakakolwiek inna forma pomocy.

Panie, zmiłuj się nad nami i przebacz nam nasze grzechy.

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
« » Czerwiec 2024
N P W Ś C P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Pobieranie... Pobieranie...