Komentarze biblijne i liturgiczne, propozycje śpiewów, homilie, Biblijne konteksty i inne.
więcej »W drugą rocznicę rozpoczęcia wojny w Ukrainie.
Droga Krzyżowa to czas i miejsce spotkania się z Bogiem podczas cierpienia i wyzwolenie. Niech rozmyślania tej Drogi Krzyżowej dopomoże nam stać jeszcze bliżej Jezusa podczas wojny w Ukrainie.
1. Jezus skazany na śmierć.
Wielka świętość i wielka zbrodnia przez osadzenie Jezusa. Jak można nie zobaczyć tak wielkiej miłości i wydać na śmierć niewinnego. A Jezus milczał... W kolejną rocznice, a konkretnie w 730 dzień wojny, chcemy pamiętać za wszystkich skazanych na śmierć w Ukrainie, za zabranych w niewole, za wywiezione dzieci, za rozdzielone rodziny, za wszystkich inwalidów.
Jezu spójrz na nich z miłością.
2. Jezus bierze krzyż na swoje ramiona.
24 lutego 2022 to był wielki szok dla nas wszystkich. Wybuchy z różnych stron. Wojna, popłoch i wielki potok ludzi uciekających z niewielkim bagażem, i cale kolumny samochodów, skierowane w kierunku Polski. Tylko jeden samochód z napisem "Radio Maria" jechał w kierunku Kijowa, gdzie już w pełni toczyła się wojna. Most zerwany i dalej nie można… Ale udało się przejechać bocznymi drogami I stanąć w studio Radio Maria. To nic ze 150 km jechałam 6 godzin.
Módlmy się za Bucze, Irpin, Borodjanke, Worzel, by wszyscy tam mieszkający mieli dobra opiekę.
3. Jezus upada pod ciężarem krzyża.
Nie udało się. Jezus z miłością przyjął krzyż, a teraz upada. Nie tak szybko przychodzi wyzwolenie kraju spod agresora. To już 730 dzień wojny. Ciężar krzyża dla Ukrainy jest wielki. Częste syreny w dzień i w nocy, i spadające rakiety na budynki mieszkalne, godzina policyjna, i wstrzymany transport. Zamiast iść do pracy i szkoły – trzeba biec do schronów. Życie w niepewności jutra, przyczynia się do depresji i stresu.
Jezu naucz nas podnosić się spod ciężaru krzyża.
4. Jezus spotyka swoja Matkę.
Tak wiele jest współczujących serc w trudnościach. Dziękujemy wszystkim, którzy otwarli swoje domy i serca, by dać pocieszenie i pomoc. Czasem tylko wystarczy mały gest współczucia i dobrego spojrzenia, jak to zrobiła Maryja. Radio Maria, które bez przerwy pracuje, nawet w czasie wojny, rozdaje " Słowo Nadziei", by wytrwać, by pragnąć być bliżej Boga.
Módlmy się za tych, którzy pomagają nam w trudnościach, w niesieniu krzyża wojny.