Komentarze 3
 • Krisu
  30.05.2010 12:26
  Wielu Ludzi patrząc na ostatnie trudne wydarzenia w naszej Ojczyźnie i na Świecie, traci Wiarę. Pytają się: "Gdzie Był BÓG? Gdyby Był, to nie dopuściłby do tylu Cierpień, często Niewinnych ludzi." Tymczasem może PAN BÓG Dopuszcza Je, aby Coś nam przez nie Powiedzieć? Wstrząsnąć nami? Katastrofa w Smoleńsku i ostatnia powódź pokazały nam, jak marne i małe są ludzie dążenia i wystarczy chwila by cały dorobek naszego Życia prysł. Uczą nas, że wszystko zależy od BOGA i nic bez NIEGO nie możemy uczynić. Bo patrzmy: mogłoby się wydawać, że człowiek stał się całkowitym panem Ziemi - ujarzmił Przyrodę, rozwinął przemysł, a PAN BÓG nie jest mu już do niczego potrzebny, bo człowiek jest samowystarczalny. Tymczasem jedno BOŻE Skinienie może cały Świat wywrócić do góry nogami. Popatrzmy: wybuch jednego wulkanu sparaliżował ruch lotniczy na świecie. A przecież jeszcze tak niedawno, po wynalezieniu samolotu, człowiek chwalił się, że dosięgnął Nieba.
  Nic, po prostu nic bez PANA BOGA nie możemy uczynić, wszystko, co się dzieje nie dzieje się bez JEGO Zgody.
  Więc dlaczego dopuszcza
  tyle zła? odpowiedź jest prosta: Sami je zapraszamy. Kłamiemy, oszukujemy, zabijamy, również złym słowem, gestem, szukamy własnego zysku zamiast myśleć bardziej o Innych niż o sobie. Brak nam MIŁOŚCI Bliźniego. PAN BÓG Dał nam Wolną Wolę i Zawsze Ją Szanuje. Nieważne jak DOBRZE by Chciał dla nas, to jeżeli my odrzucimy JEGO WOLĘ, to sami wybieramy zło i rozsiewamy je w Świecie. A zło rodzi kolejne zło. Nie ma się więc co dziwić, że tyle go w naszym otoczeniu.
  No DOBRZE, ale co z wydarzeniami na które nie mamy wpływu jak kataklizmy czy Cierpienie lub śmierć kogoś Bliskiego?
  Często PAN BÓG Dopuszcza te zdarzenia by nami Poruszyć, byśmy Przypomnieli sobie na nowo, co jest w Życiu najważniejsze. Często SĄ dla nas przestrogą, ale też Próbą, z której wyjdziemy Silniejsi i bardziej Odporni na Życiowe trudy.
  Cierpienie Bliskiej osoby może nas i Ją wiele nauczyć, a przede wszystkim zapewnić Jej Życie Wieczne, służąc jako Pokuta. Należy je tylko z Chęcią Przyjąć i Nie poddawać się, ale Powierzać je BOGU i Ofiarowywać za Innych.
  Ci, Którzy giną w kataklizmach na pewno mogą liczyć na MIŁOSIERDZIE BOŻE i łatwo wejść do Wiecznej SZCZĘŚLIWOŚCI.
  Zawierzmy się więc JEGO Opiece i cokolwiek by nas nie spotkało wiedzmy, że ON Wie co Robi i Robi to dla naszego DOBRA.
  • alicja37
   30.05.2010 18:47
   nie wierzę, żeby Bóg chciał nas tak dobić. Wierzę w innego Boga - Kochającego Ojca. A że tak się stało - mało to innych powodów dookoła? po co od razu mieszać w to Boga? Czy nie otrzymaliśmy wolnej woli? Uwierz w Jego Dobroć Krisu
 • Ola
  30.05.2010 13:51
  "Drzewo niesmagane wiatrem rzadko wyrasta na silne i zdrowe" - mawiał Seneka. Ten starożytny uczony dostrzegał już wtedy wagę cierpienia, trudności. A jaki jest dzisiejszy świat? To świat, który ucieka od swoich korzeni, zwłaszcza Europa. Zaciera nie tylko ślady chrześcijańskie, ale też te wcześniejsze, które dały podstawę do powstania myśli chrześcijańskiej. Nie ma przyszłości bez przeszłości.
  Dzisiejszy świat to świat utylitaryzmu, wygody. Tylko to jest dla mnie dobre, co jest wygodne. "Dobre" w krótkim czasie. Panie Boże, daj mi łaskę myślenia długoterminowo. Daj mi łaskę myślenia w sposób odpowiedzialny. Nie daj mi budować "na piaskach", ale na skale.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  Pobieranie... Pobieranie...
  « » Kwiecień 2020
  N P W Ś C P S
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  Pobieranie... Pobieranie...