Propozycja nabożeństwa na Niedzielę Dobrego Pasterza 2008

"Powołanie w służbie Kościoła misyjnego" - to temat XLV Dnia Modlitw o Powołania. Do Orędzia Benedykta XVI nawiązuje poniższa propozycja nabożeństwa dla młodzieży.

Przed ołtarzem należy przygotować miejsce na pięć świec misyjnych, na kadzidło i dzban z wodą na cięte kwiaty, miejsce można udekorować materiałami w kolorach pięciu kontynentów: żółtym, niebieskim, białym, czerwonym i niebieskim.

Pieśń na wystawienie: Przystąpmy, chwalmy Go, oto Syn Boży, Miłości dar...

Po okadzeniu Najświętszego Sakramentu, kadzidło należy postawić przed ołtarzem na przygotowanym wcześniej miejscu.


Przychodzimy do Ciebie Panie, by Cię adorować, uwielbiać oraz zaprosić do naszych serc i życia. Pozostając w Najświętszym Sakramencie nieustannie urzeczywistniasz swoją obietnicę pozostania z nami aż do skończenia świata. Dzięki Eucharystii jesteś obecny wśród nas w sposób wyjątkowy, jednoczysz nas i przemieniasz czyniąc zdolnymi do współpracy z Twoją łaską. Podczas dzisiejszej modlitwy chcemy Cię w sposób szczególny prosić, byś powoływał i posyłał robotników na swoje żniwo, a powołanych umacniał w wierności. Bądź uwielbiony nasz Dobry Pasterzu, który czuwasz nad swymi owcami i wzrostem Bożej owczarni. Bądź uwielbiony poprzez dar Eucharystii, która buduje Kościół oraz go nieustannie odnawia i uświęca.

Solidarni z młodymi z całego świata, składamy u stóp Najświętszego Sakramentu świece symbolizujące wszystkie kontynenty:

Młodzież wnosi świece i stawia je na miejscach przygotowanych pod ołtarzem – zieloną, symbolizującą Afrykę, czerwoną – obie Ameryki, białą symbol Europy, niebieską – Oceanii i żółtą – Azji.

Pieśń: Jezusowi cześć i chwała za miłości cud...

Nieskończona Miłości ukryta na ołtarzach, na zawsze jesteś naszą nadzieją, pocieszeniem, mocą i najwyższym szczęściem. Czyż jesteśmy w stanie oddać Ci hołd godny Twojej nieskończonej dobroci? Będąc w Twojej obecności, nigdy nie odchodzimy bez specjalnego obdarowania. Jezu obecny w Najświętszym Sakramencie, Ty unicestwiasz w nas najbardziej gwałtowne namiętności i pochłaniasz nasze ludzkie przywiązania. Twoje światło objawia naszą nędzę i wielkość Twoich darów. U Twoich stóp przygnieceni przez bolesne doświadczenia odnajdujemy siły, by je znosić. Tu odnosimy zwycięstwa w naszych walkach, odzyskujemy odwagę mimo słabości, gorliwość w momentach oziębłości, światło w niepewności, radość w smutku, siłę, by przezwyciężyć przeszkody, stanowczość w opieraniu się pożądaniom, nasze zaś antypatie do bliźnich przemieniają się w płomienne miłosierdzie. U stóp Najświętszego Sakramentu odkrywamy naszą tożsamość i wartość tego, co posiadamy. Przyjmij więc hołd uwielbienia przez to, czym jesteśmy oraz poprzez nasze pragnienie czynienia dobra.

Pieśń: Dziś jest czas, by oddać Bogu chwałę...

1. Panie Jezu ukryty w Eucharystii, która jest cudem Twojej pokornej miłości, prosimy Cię, powołuj wciąż nowych pracowników do Twojej winnicy, a powołanych umacniaj.
Pieśń: Zostań tu i ze mną się módl...

2. Panie Jezu, który jesteś samą świętością, prosimy Cię o świętość dla rodzin chrześcijańskich, by były miejscem sprzyjającym budzeniu się i rozwojowi powołań.
Pieśń: Zostań tu i ze mną się módl...

3. Panie Jezu ukryty w Eucharystii, która jest źródłem zdolnym ugasić najgłębsze ludzkie pragnienia. Poślij Twoich robotników, by zanieśli Ciebie ludziom spragnionym absolutu i wartości duchowych.
Pieśń: Zostań tu i ze mną się módl...

4. Jezu cichy i pokornego serca ukryty w Eucharystii, uczyń nasze serca na podobieństwo swojego i przyjmij naszą pokorną modlitwę o liczne powołania kapłańskie i zakonne w krajach misyjnych.
Pieśń: Zostań tu i ze mną się módl...

5. Jezu Eucharystyczny, adorując Ciebie, znajdujemy się naprzeciwko Boga samego. Spraw, niech przebywanie z Tobą nas przemienia i uczyni Twoimi gorliwymi apostołami.
Pieśń: Zostań tu i ze mną się módl...

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

« » Sierpień 2022
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama