Propozycje śpiewów - XXX Niedziela Zwykła

Oraz rocznica poświęcenia Kościoła własnego. Uwzględniają czytania i antyfony mszalne.

W kościołach, których data poświęcenia jest nieznana
 
Ze względu na możliwość wyboru przez Celebransa czytań spośród kilkunastu zaproponowanych przez Lekcjonarz Mszalny (t. VI) na rocznicę poświęcenia kościoła własnego, niniejsze propozycje śpiewów zostały opracowane na podstawie formularza mszalnego oraz Mszy „Terribilis” z Mszału Jana XXIII.
 
Śpiew na wejście:
Dom Boży pełen chwały (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Antyfona na wejście przekazuje, że „pełen majestatu jest Bóg w swojej świątyni, * Bóg naszych ojców sam daje swojemu ludowi potęgę i siłę”. Rozpocznijmy Mszę Świętą majestatyczną pieśnią przeznaczoną na dzisiejszą okoliczność – „Dom Boży pełen chwały”.
 
Śpiew na przygotowanie darów:
Wszystko Tobie oddać pragnę (zwrotki od nr 1 do nr 2)
Dawna antyfona na ofiarowanie to fragment modlitwy Dawida, który przygotował budowę świątyni w Jerozolimie: „Panie Boże, w szczerości serce mego ochotnie ofiarowałem wszystko. Widziałem również Twój lud zebrany z wielkim weselem. Boże Izraela, zachowaj tę dobrą wolę, alleluja”. Nawiązując do jej myśli, zaśpiewajmy pieśń „Wszystko Tobie oddać pragnę”.
 
Śpiew na Komunię:
Jezu, Jezu, do mnie przyjdź (zwrotki od nr 1 do nr 6)
W czasie Komunii Świętej zaśpiewajmy pieśń „Jezu, Jezu, do mnie przyjdź”, która nawiązuje do antyfony na Komunię: „Jesteśmy świątynią Boga i Duch Boży w nas mieszka. * Świątynia Boga jest święta, * a my nią jesteśmy”.
 
Śpiew po Komunii:
Budujemy Kościół Boży (3 razy)
Dawna modlitwa pokomunijna brzmi: „Boże, Ty z żywych i wybranych kamieni przygotowujesz Swemu majestatowi wiekuisty przybytek, wspomóż lud Twój, który kornie Cię błaga, aby materialne pomnożenie budowli Twego Kościoła przyczyniło się do wzrostu duchowego”. Dlatego po Komunii Świętej wykonajmy śpiew, w którym deklarujemy gotowość do budowy Kościoła między nami.
 
Śpiew na zakończenie:
Matko Różańca Świętego (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Pieśń o tytule kościoła
Mszę Świętą zakończmy śpiewem pieśni ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej lub śpiewem o tytule kościoła.
«« | « | 1 | 2 | » | »»
« » Czerwiec 2022
N P W Ś C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama