Duch Adwentu polega na słuchaniu Boga

Maryja doskonale uosabia ducha Adwentu, który polega na słuchaniu Boga, głębokim pragnieniu pełnienia Jego woli i radosnej służbie innym - powiedział Benedykt XVI w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę „Anioł Pański” w Watykanie (2 grudnia).

Ojciec Święty przypomniał, że w języku chrześcijańskim Adwent odnosi się do przybycia Boga, do Jego obecności w świecie.

Pełny tekst papieskiej katechezy znajdziesz TUTAJ

Jak zauważył papież tajemnica ta obejmuje całkowicie wszechświat i historię, ale zawiera dwa szczytowe momenty: pierwsze i drugie przyjście Jezusa Chrystusa.TŁUMACZENIE:
„Pierwszym jest właśnie Wcielenie; drugim jest chwalebne przyjście na końcu czasów. Te dwa momenty, które chronologicznie są od siebie oddalone - a nie jest nam dane wiedzieć jak bardzo - w istocie stykają się ze sobą, ponieważ przez swoją śmierć i zmartwychwstanie Jezus już dokonał tego przekształcenia człowieka i wszechświata, które jest ostatecznym celem stworzenia.”

Benedykt XVI zauważył, że dzisiejsza liturgia wytycza linię postępowania, którą należy iść, aby być gotowym na przyjście Pana. Jest to czuwanie i modlitwa oraz wzajemna miłość.TŁUMACZENIE:
„Pośród wstrząsów świata, czy na pustyniach obojętności i materializmu, chrześcijanie przyjmują od Boga zbawienie i świadczą o nim poprzez odmienny styl życia, jak miasto postawione na wzgórzu. (...) Wspólnota wierzących jest znakiem miłości Boga, Jego sprawiedliwości, która jest już obecna w historii, ale nie jest jeszcze w pełni zrealizowana, i dlatego zawsze musi być oczekiwana, cierpliwie i mężnie poszukiwana.”

Na zakończenie rozważania papież zachęcił, by pozwolić prowadzić się Najświętszej Maryi Pannie, aby przychodzący Bóg nie zastał nas zamkniętymi lub rozproszonymi, ale mógł w każdym z nas poszerzyć nieco swoje królestwo miłości, sprawiedliwości i pokoju.

Do Polaków papież powiedział:

Serdeczne pozdrowienie kieruję do Polaków. Liturgia pierwszej niedzieli adwentu przypomina zapowiedź powtórnego przyjścia Chrystusa. Zachęca do czuwania i do modlitwy, abyśmy byli gotowi do radosnego spotkania z Panem. W tym duchu przeżywajmy adwentowy czas oczekiwania. Niech Bóg wam błogosławi!
 

«« | « | 1 | 2 | » | »»
« » Maj 2021
N P W Ś C P S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Pobieranie... Pobieranie...