Niech świeci dadzą odwagę i zapał

Papież Franciszek na Regina coeli 12 maja 2013.

Drodzy bracia i siostry,

Na zakończenie tej celebry pragnę pozdrowić was wszystkich, którzy przybyliście, aby oddać hołd nowym Świętym, w sposób szczególny delegacjom oficjalnym z Włoch, Kolumbii i Meksyku.

Niech męczennicy z Otranto pomagają drogiemu narodowi włoskiemu spoglądać z nadzieją w przyszłość, ufając w bliskość Boga, który nigdy nas nie opuszcza, nawet w chwilach trudnych.

Niech przez wstawiennictwo Matki Laury Montoya Pan udzieli Kościołowi nowego impulsu misyjnego i ewangelizacyjnego a czerpiąc natchnienie z przykładu zgody i pojednania tej nowej świętej, niech umiłowane dzieci Kolumbii pracują na rzecz pokoju i sprawiedliwego rozwoju swojej Ojczyzny.

W ręce świętej Guadalupe García Zavala złóżmy wszystkich ubogich, chorych i tych, którzy się nimi opiekują oraz powierzmy jej wstawiennictwu szlachetny naród meksykański, aby ustała wszelka przemoc i brak poczcia bezpieczeństwa i aby coraz bardziej podążał drogą solidarności i braterskiego współistnienia.

Z radością przypominam również, że wczoraj, w Rzymie, został ogłoszony błogosławionym ksiądz Alojzy Novarese, założyciel Ośrodka Ochotników Cierpienia i Cichych Pracowników Krzyża. Włączam się w dziękczynienie za tego przykładnego kapłana, który potrafił odnowić duszpasterstwo chorych, czyniąc ich aktywnymi podmiotami w Kościele.

Pozdrawiam uczestników "Marszu dla Życia", który odbył się dziś rano w Rzymie i zachęcam do ciągłego ożywiania wrażliwości wszystkich na tę tak ważną sprawę poszanowania życia ludzkiego od chwili poczęcia. W związku z tym chciałbym przypomnieć o odbywającym się dziś w wielu włoskich parafiach zbieraniu podpisów w celu wsparcia europejskiej inicjatywy "Jeden z nas", aby zapewnić ochronę prawną embrionu, chroniąc każdą istotę ludzką od pierwszej chwili jej istnienia. Szczególnym wydarzeniem dla tych, którym leży na sercu obrona świętości życia ludzkiego, będzie "Dzień Evangelium vitae", który odbędzie się tutaj w Watykanie, w kontekście Roku Wiary, w dniach 15 i 16 czerwca.

Pozdrawiam serdecznie wszystkie obecne tu grupy parafialne, rodziny, szkoły i młodzież. Z synowską miłością zwróćmy się teraz do Najświętszej Maryi Panny, Matki i wzoru wszystkich świętych.

«« | « | 1 | » | »»
« » Kwiecień 2021
N P W Ś C P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Pobieranie... Pobieranie...