Rozpoczęcie:
Ojcze z niebios (1-3)
Nawiązując do antyfony na wejście, w której czytamy, że wszystko podlega władzy Boga i nikt nie może się sprzeciwić Jego woli, rozpocznijmy dzisiejszą liturgię od śpiewu pieśni „Ojcze z niebios”.
Przygotowanie Darów:
Idźcie na cały świat i nauczajcie (1-2)
W śpiewie przed Ewangelią słyszeliśmy: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili”, zatem podczas procesji z Darami zaśpiewajmy „Idźcie na cały świat i nauczajcie”.
Komunia święta:
O, milcząca Hostio biała (1-2)
Antyfona na Komunię świętą głosi: ”Dobry jest Pan dla tych, którzy Mu ufają, dla duszy, która Go szuka”. Odwołując się do tych słów, w czasie Komunii świętej śpiewajmy pieśń „O, milcząca Hostio biała”.
Tyś w Wieczerniku (1-2)
Pieśń „Tyś w Wieczerniku” nawiązuje swą treścią do drugiej antyfony na Komunię świętą („Ponieważ jeden jest Chleb, przeto my wszyscy tworzymy jedno Ciało. Wszyscy bowiem bierzemy z jednego Chleba i pijemy z jednego Kielicha”), dlatego warto ją śpiewać podczas przyjmowania Komunii świętej.
Uwielbienie po Komunii świętej:
Radośnie Panu hymn śpiewajmy (1-10)
Psalmista zapewnia Boga: „Już więcej nie odwrócimy się od Ciebie, daj nam nowe życie, a będziemy Cię chwalili”. Po przyjęciu Ciała Chrystusa uwielbiajmy naszego Ojca, który jest w niebie śpiewem „Radośnie Panu hymn śpiewajmy”.
Zakończenie:
Pieśń o Matce Bożej Różańcowej
Październik jest poświęcony Królowej Różańca świętego, dlatego Mszę świętą można zakończyć śpiewem pieśni ku czci Matki Bożej Różańcowej.
«« | « |
1
| » | »»