Rozpoczęcie:
Kto się w opiekę (1-3)
W antyfonie na wejście słyszymy: „Wołam do Ciebie, bo Ty mnie, Boże, wysłuchasz; nakłoń ku mnie Twe ucho, usłysz moje słowa. Strzeż mnie jak źrenicy oka, ukryj mnie w cieniu Twych skrzydeł”. Dlatego w czasie procesji wejście warto zaśpiewać pieśń „Kto się w opiekę”.
Przygotowanie Darów:
Wszystko Tobie oddać pragnę (1-2)
W Ewangelii Chrystus mówi do faryzeuszów: „Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. Nawiązując do tych słów, w czasie przygotowania Darów śpiewajmy „Wszystko Tobie oddać pragnę”.
Komunia święta:
Jezu drogi, Tyś miłością (1-3)
Odwołując się do antyfony na Komunię świętą: „Oczy Pana zwrócone na bogobojnych, na tych, którzy czekają na Jego łaskę (...)”, zaśpiewajmy pieśń „Jezu drogi, Tyś miłością”.
Panie, dobry jak chleb (1-2, 4)
W drugiej antyfonie na Komunię świętą słyszymy: „Syn Człowieczy przyszedł, aby dać swoje życie na okup za wielu”. W czasie Komunii świętej można też śpiewać „Panie, dobry jak chleb”.
Uwielbienie po Komunii świętej:
Dziękczynne pieśni śpiewajmy (1-3)
W nawiązaniu do dzisiejszego psalmu responsoryjnego („Śpiewajcie Panu pieśń nową, śpiewaj Panu, ziemio cała”) oraz drugiego czytania z Pierwszego listu do Tesaloniczan („Zawsze dziękujemy Bogu za was wszystkich, wspominając o was nieustannie w naszych modlitwach, pomni przed Bogiem i Ojcem naszym na wasze dzieło wiary, na trud miłości i na wytrwałą nadzieję, w Panu naszym Jezusie Chrystusie”), po Komunii świętej śpiewajmy pieśń „Dziękczynne pieśni śpiewajmy”.
Zakończenie:
Pieśń misyjna
W XXIX Niedzielę Zwykłą obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny. Liturgię Mszy św. można zakończyć śpiewem pieśni misyjnej, np.: „Głoś Imię Pana”, „Idźcie na cały świat”, itp.
«« | « |
1
| » | »»