Propozycje śpiewów - 3. niedziela Wielkiego Postu i Uroczystość św. Józefa

Rozpoczęcie:
Boże, lud Twój (1)
Odwołując się do antyfony na wejście ("Oczy moje są zwrócone ku Panu, bo On uwalnia moje nogi z sidła. Wejrzyj na mnie i zmiłuj się nade mną, bo jestem samotny i nieszczęśliwy"), rozpocznijmy Eucharystię śpiewem "Boże, lud Twój".
albo:
Bądź mi litościw, Boże (1-5)
W drugiej antyfonie na wejście słyszymy: "Gdy zajaśnieje w was moja świętość, zgromadzę was ze wszystkich krajów i wyleję na was wodę czystą, i będziecie obmyci z wszelkich nieprawości waszych, i dam wam ducha nowego", zatem w czasie procesji wejścia zaśpiewajmy pięć zwrotek pieśni "Bądź mi litościw, Boże" (UWAGA: Pieśń tę można wykonać na wejście, jeśli nie była śpiewana w poprzednią niedzielę!).

Przygotowanie Darów:
Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony (1-2)
W liście do Koryntian słyszeliśmy, że Chrystus ukrzyżowany jest mądrością Bożą, zaś w Ewangelii Jezus zapowiada swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. W czasie przygotowania Darów ofiarnych śpiewajmy "Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony".

Komunia święta:
Jezusa ukrytego (1-3)
Nawiązując do antyfony na Komunię świętą, w której słyszymy, że "Wróbel znajduje swój dom, a jaskółka gniazdo, gdzie złoży swe pisklęta: przy ołtarzach Twoich, Panie Zastępów, Królu mój i Boże. Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie, nieustannie wielbiąc Ciebie", zaśpiewajmy podczas Komunii świętej pieśń "Jezusa ukrytego".

Uwielbienie po Komunii świętej:
Dzięki, o Panie (1-5)
W psalmie powtarzaliśmy, ze słowa Pana dają nam życie wieczne. Źródłem życia wiecznego jest także Komunia święta, którą przyjmujemy w czasie każdej Eucharystii. Dziękujmy zatem dobremu Panu za to, że daje nam miłość, wiarę i życie.

Zakończenie:
W krzyżu cierpienie, w krzyżu zbawienie (1-3)
Chrystus, umierając na krzyżu dał nam nowe życie. Krzyż jest więc symbolem cierpienia, z którego wypływa zbawienie. Mszę świętą III Niedzieli Wielkiego Postu zakończmy śpiewem "W krzyżu cierpienie, w krzyżu zbawienie".

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY


Rozpoczęcie:
Duszo moja, niech pieśń Twoja (1-3)
"Oto sługa wierny i roztropny, któremu Pan powierzył swoją rodzinę" - rozpocznijmy Mszę świętą od śpiewu pieśni ku czci świętego Józefa.

Przygotowanie Darów:
Pójdź do Jezusa, do niebios bram (1-2)
Święty Paweł w liście do Rzymian, wspominając Abrahama, stwierdza, że "wbrew nadziei uwierzył nadziei". Rozważając te słowa i składając na ołtarzu Pańskim dary chleba i wina, śpiewajmy pieśń "Pójdź do Jezusa, do niebios bram", prosząc by nasza nadzieja została ożywiona.

Komunia święta:
O Panie, Ty nam dajesz (1-4)
W nawiązaniu do antyfony na Komunię świętą: "Sługo dobry i wierny, wejdź do radości Twojego Pana" zaśpiewajmy pieśń "O Panie, Ty nam dajesz", w której wyrażony jest cel naszej ziemskiej wędrówki - radość naszego Pana.

Uwielbienie po Komunii świętej:
Upadnij na kolana, ludu (1-4)
W śpiewie przed Ewangelia słyszeliśmy: "Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie, będą Ciebie wychwalali na wieki". Po przyjęciu Ciała Chrystusa, uwielbiajmy Boga Ojca śpiewem "Upadnij na kolana, ludu".

Zakończenie:
Pieśń ku czci świętego Józefa
albo:
Cześć Maryi, cześć i chwała (1-4)
W dniu dzisiejszym oddajemy także cześć Najświętszej Dziewicy, Oblubienicy świętego Józefa, która wydała na świat Zbawiciela. Zakończmy więc liturgię śpiewem "Cześć Maryi, cześć i chwała".
«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

« » Styczeń 2022
N P W Ś C P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama