Propozycje śpiewów - 5. Niedziela Wielkanocna

Św. Macieja Apostoła (14.05) :. Św. Andrzeja Boboli (16.05) :.

Rozpoczęcie:
Alleluja! Jezus żyje! (1-7)
Odwołując się do antyfony na wejście: "Śpiewajcie Panu pieśń nową, albowiem uczynił cuda; na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość. Alleluja" w czasie procesji wejścia warto zaśpiewać siedem zwrotek pieśni "Alleluja! Jezus żyje!."

Przygotowanie Darów:
Gdzie miłość wzajemna i dobroć (1-2)
W drugim czytaniu słyszeliśmy: "Przykazanie Jego zaś jest takie, abyśmy wierzyli [...] miłowali się wzajemnie", dlatego podczas przygotowania Darów ofiarnych wykonajmy pieśń "Gdzie miłość wzajemna i dobroć".

Komunia święta:
Dziś Chrystus, Król wiecznej chwały (1-4)
Lud Twój, Panie, lud (1-3)
Antyfona komunijna głosi: "Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a wy latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity. Alleluja". Przyjmując Ciało i Krew Jezusa Chrystusa śpiewajmy jedną z zaproponowanych pieśni.

Uwielbienie po Komunii świętej:
Cały świat niech śpiewa (1-6)
W psalmie responsoryjnym śpiewaliśmy: "Przypomną sobie i wrócą do Pana wszystkie krańce ziemi i oddadzą Mu pokłon wszystkie szczepy pogańskie. Jemu oddadzą pokłon wszyscy, co śpią w ziemi, przed Nim zegną się wszyscy, którzy staną się prochem". W czasie uwielbienia po Komunii świętej śpiewajmy psalm "Cały świat niech śpiewa", który odnosi się do fragmentu dzisiejszego psalmu.

Zakończenie:
Pieśń wielkanocna
Pieśń maryjna
Kończąc dzisiejszą liturgię można wykonać pieśń wielkanocną lub ku czci NMP, z racji trwającego miesiąca maja (np.: "Chwalcie łąki umajone", "Już się zbliżył miesiąc maj").

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO MACIEJA, APOSTOŁA


Rozpoczęcie:
Idźcie na cały świat (1-4)
Odwołując się do antyfony na wejście z dzisiejszego święta: "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili i by trwał wasz owoc. Alleluja" rozpocznijmy Mszę świętą śpiewem "Idźcie na cały świat".

Przygotowanie Darów:
Przykazanie nowe daję wam (1-2)
W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy: "To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem". Składając na ołtarzu dary chleba i wina, śpiewajmy pieśń "Przykazanie nowe daję wam".

Komunia święta:
Panie, dobry jak chleb (1-3)
Nawiązując do dzisiejszej Ewangelii oraz antyfony komunijnej ("To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Alleluja"), zaśpiewajmy podczas Komunii świętej "Panie, dobry jak chleb".

Uwielbienie po Komunii świętej:
Chwalcie Pana wszyscy (1-3)
Psalmista wzywa: "Chwalcie, słudzy Pańscy, chwalcie imię Pana"- w czasie uwielbienia po Komunii świętej śpiewajmy "Chwalcie Pana wszyscy".

Zakończenie:
Zwycięzca śmierci, piekła (1-4)
Trwamy w radości Zmartwychwstania Pańskiego. Po zakończeniu Ofiary eucharystycznej śpiewajmy "Zwycięzca śmierci, piekła".

ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA, PATRONA POLSKI


Rozpoczęcie:
Wyznawco wielki złączony tak żywo (1-6)
nuty :.
Dzisiejszą Mszę świętą rozpocznijmy śpiewem pieśni "Wyznawco wielki złączony tak żywo" (na melodię: "Serdeczna Matko").

Przygotowanie Darów:
Złącz, Panie miłujących Cię (1-2)
Nawiązując do Ewangelii, w której Jezus Chrystus prosi o jedność chrześcijan, zaśpiewajmy podczas przygotowania Darów pieśń "Złącz, Panie miłujących Cię".

Komunia święta:
Jeden chleb (1-3)
Antyfona na Komunię świętą głosi: "Ponieważ jeden jest Chleb, przeto my wszyscy tworzymy jedno Ciało, wszyscy bowiem bierzemy z jednego Chleba. Alleluja". W czasie Komunii świętej śpiewajmy "Jeden chleb".

Uwielbienie po Komunii świętej:
Skosztujcie i zobaczcie (1-5)
W odwołaniu do psalmu 34(33), który słyszeliśmy dzisiaj, uwielbiajmy Boga Ojca śpiewem "Skosztujcie i zobaczcie".

Zakończenie:
Boże, coś Polskę (1-3)
Jezu, zostań w nas (1-2)
Pieśń wielkanocna
Na zakończenie Mszy świętej zaśpiewajmy "Boże, coś Polskę" (św. Andrzej Bobola jest Patronem Polski), "Jezu, zostań w nas" (w nawiązaniu do dzisiejszej liturgii Słowa) lub pieśń wielkanocną.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

« » Wrzesień 2021
N P W Ś C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama