Podwyższenie Krzyża Świętego

Jezus Chrystus jest Panem. Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych.

Wprowadzenie do liturgii

Wysławiamy dzisiaj triumf Krzyża — zwycięski znak Chrystusa, na którym dokonało się dzieło naszego zbawienia. Krzyż jest także znakiem naszej wiary, znakiem naszego zjednoczenia z Chrystusem umarłym i zmartwychwstałym. Jest znakiem nadziei i zwycięstwa. Zgromadzeni na tej eucharystycznej ofierze, w której ponawia się tajemnica krzyża, dziękujmy Chrystusowi za Jego śmierć na krzyżu, przez którą dzisiaj także obdarza nas On życiem i umacnia w wiernym wyznawaniu wiary.

Wprowadzenie do liturgii słowa

Słowo Boże skierowane do nas przypomina dzisiaj uniżenie Bożego Syna i proklamuje w tym uniżeniu wywyższenie człowieka. Krzyż, od którego odwracano się z odrazą, jest dzisiaj dla ludzi przypomnieniem zbawienia, aby ci, którzy z wiarą spojrzą na to drzewo hańby, mogli zobaczyć jak Bóg umiłował świat i otrzymali życie wieczne.

Modlitwa powszechna

Bóg tak umiłował świat, że posłał swego Syna, który przez krzyż przyniósł nam zbawienie, prośmy więc Boga w naszych intencjach, ufając Jego miłości objawionej w Krzyżu Chrystusa Zbawcy.

 1. Módlmy się, aby Kościół niósł ludziom krzyż Chrystusa, ukazując w nim jaśniejącą miłość Boga.
  R. Wysłuchaj nas, Boże, w imię Twego Syna.
 2. Módlmy się, aby papież obdarzony mocą od Boga gromadził ludzi wokół krzyża, na którym został wywyższony Odkupiciel człowieka.
 3. Módlmy się, aby słudzy ołtarza, wierni krzyżowi, sami byli zdolni składać ofiarę swego życia, złączeni z Chrystusem Kapłanem i Ofiarą.
 4. Módlmy się, aby młodzież polska nie wstydziła się krzyża lecz uczyła się z niego postawy miłości, pokory i służby.
 5. Módlmy się, aby prześladowani za wierność krzyżowi nie ulękli się cierpienia, ale zostali wywyższeni przez Syna Bożego.
 6. Módlmy się, aby zmarli NN., otrzymali przebaczenie win i życie wieczne od Chrystusa, który za wszystkich umarł na krzyżu.
 7. Módlmy się, abyśmy sami naznaczeni na chrzcie krzyżem Chrystusa, wierni byli otrzymanej łasce i wzrastali do pełnej dojrzałości w wierze.


Do Ciebie, Boże, zanosimy tę modlitwę i prosimy, byś wysłuchał tych, których grzechy zostały przybite do krzyża Twego Syna, abyśmy chlubiąc się tym znakiem zbawienia, zostali wywyższeni w chwale i otrzymali obiecane nowe życie. Przez Chrystusa Pana naszego.

Przed rozesłaniem


Idźcie. Bądźcie zawsze i wszędzie wierni krzyżowi Chrystusa. Ofiara krzyża spełniona.

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  14.09.2016 15:43
  Słowa potrafią zabić serce i uczucia w człowieku. Jak można niszczyć drugiego człowieka. Jezus nauczył nas miłować bliźniego. A tu w rodzinach, nawet tego nie ma. Jak można niszczyć czyjeś życie. Jak można zniszczyć życie nienarodzone. Do czego to doprowadza. Jestem osobą wierzącą i praktykująca. Zrozumiałem sens istnienia boga w swoim życiu. Doświadczyłem Jego Łaski. Za to Mu z głębin serca jako skruszony grzesznik DZIĘKUJĘ. Za to że dał mi większą wiarę. oddałem się Jemu , by mną władał i rządził do końca. Krzyż Chrystusa Króla Świata jest dla mnie Dachem, Korona cierniowa, jest dla mnie tarczą, a trzy Gwoździe są dla mnie zaporą przed złem. Bo Jezus jest moim Panem. On jest Mesjaszem. Synem Boga Ojca. a ja Jego wiernym sługą. Proszę Cie Panie poślij mnie na swoje pola, bym zaczął żąć . a żniwem niech będą serca i uśmiech drugiego człowieka. W IMIĘ OJCA I SYNA I DUCHA ŚWIĘTEGO . Amen
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...
  « » Kwiecień 2020
  N P W Ś C P S
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  Pobieranie... Pobieranie...