Ośrodek Liturgiczny zaprasza na warsztaty Triduum

Śpiewasz w scholi? Prowadzisz chór? Przygotowujesz oprawę muzyczną liturgii Triduum Paschalnego? Ośrodek Liturgiczny im. św. Benedykta w Chorzowie zaprasza na warsztaty muzyki liturgicznej Triduum 2010 w dniach 12-14 marca.

Śpiewasz w scholi? Prowadzisz chór? Przygotowujesz oprawę muzyczną liturgii Triduum Paschalnego? Ośrodek Liturgiczny im. św. Benedykta w Chorzowie zaprasza na warsztaty muzyki liturgicznej Triduum 2010 w dniach 12-14 marca.

Trzydniowe warsztaty - ze specjalnym udziałem Andrzeja Lamperta, wokalisty zespołu PIN - poprowadzą: Szymon Bywalec - adiunkt w Akademii Muzycznej w Katowicach, dyrygent, stypendysta Accademia Musicale Chigiana w Sienie; Jolanta Sznajder - absolwentka AM w Katowicach oraz Podyplomowych Studiów Emisji Głosu, dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bytomiu; Sławomir Witkowski - kantor Parafii św. Jadwigi w Chorzowie i Scholi Cantorum Minorum Chosoviensis; Wojciech Radziejewski - dyrygent Orkiestry OL, kantor SCMC.

W programie: Liturgia Triduum Paschalnego (Msza Wieczerzy Pańskiej, Liturgia na cześć Męki Pańskiej, Wigilia Paschalna, Niedziela Zmartwychwstania), pieśni tradycyjne, muzyka wielogłosowa i chorał gregoriański, Liturgia Godzin Triduum, a także podstawy emisji głosu oraz podstawy dyrygowania dla prowadzących parafialne zespoły śpiewacze. Każdy z uczestników otrzyma instruktażową płytę CD, zbierającą materiał warsztatów (w wersji cztero- i jednogłosowej), przydatną w przygotowaniu scholi na Triduum w parafii, a także kompletny śpiewnik z tekstami i melodiami Liturgii Godzin tych dni (m.in. ciemne jutrznie oraz wszystkie oficja Triduum).

Warsztaty, adresowane do osób w jakikolwiek sposób zaangażowanych w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego, a także do wszystkich zafascynowanych liturgią i towarzyszącymi jej śpiewami, odbędą się w Chorzowie, w parafii św. Jadwigi Śląskiej (ul. Wolności 51).

Więcej szczegółów oraz zapisy na stronie Ośrodka Liturgicznego: www.osrodekliturgiczny.pl

«« | « | 1 | » | »»
 • gut
  01.03.2010 23:00
  Ja ani nie śpiewam ani nie prowadzę chóru ale bardzo lubię czas Triduum Paschalnego wtedy śpiewa nasz chór parafialny uwielbiam go słuchać, śpiewa pięknie na wysokim poziomie nawet nasz biskup się nim zachwycał. Najbardziej lubię Wielką Sobotę Msza trwa długo ale jak chór zacznie śpiewać to nie wiadomo kiedy to minęło i potem pojawia się żal, że to już ta szybko minęło i znowu trzeba czekać cały rok, W naszej parafii podczas Triduum Paschalnego kościół jest pełny ( nawet są Ci których do kościoła trudno "zagonić" :) lub nie chodzą wcale, myślę cze to zasługę właśnie fachowej animacji muzycznej tego chóru. Dziękuje Bogu, że mogę być w takiej parafii wiara w takich warunkach rozwija szybko i człowiekowi chce się wierzyć i pielęgnować wiarę.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...
  « » Lipiec 2019
  N P W Ś C P S
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  Pobieranie... Pobieranie...