Komentarze biblijne i liturgiczne, propozycje śpiewów, homilie, Biblijne konteksty i inne.
więcej »Czy Wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa oznacza koniec Jego starań i trosk o ziemię i ludzi? A może to koniec Jego misji na tej naszej planecie? Co dla nas oznacza Wniebowstąpienie Boga w osobie Jezusa Chrystusa?
Najważniejszym nakazem pozostawionym przez wstępującego do nieba Jezusa było głoszenie Ewangelii na cały świat. To nakaz oznajmiający nam jednocześnie, że śmierć, później Zmartwychwstanie, a w rezultacie Zbawienie dotyczy nie tylko nas, tych wybranych, którzyśmy uwierzyli i przyjmujemy Jego naukę, lecz także tych, którzy, mimo iż nie znają zasad wiary, są predestynowani do uwierzenia, usprawiedliwienia i Zbawienia.
Głoszenie Słowa Bożego ma wzbudzać wiarę. Tutaj możemy odwrócić poprzedni wers, mówiąc, że głoszenie Ewangelii jest przeznaczone nie tylko dla tych, którzy jeszcze nie znają prawd wiary znajdujących się na stronach Słowa, lecz również dla nas, którzyśmy byli wychowani w poszanowaniu dla Pisma Świętego, ale w takich czy innych warunkach zapomnieliśmy, bądź, co gorsza, chcieliśmy o nich zapomnieć, uznając je za legendę, bajkę.
Słowo Boże, wiara, usprawiedliwienie, Zbawienie to kwestie dyskutowane podczas Soborów, konferencji. Jest to tak ważne, bo stanowi wielką szansę dla wszystkich ludzi stworzonych przez Stwórcę, bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy środowisko, a co za tym idzie – bez względu na religię, w jakiej ich rodzice i oni sami byli wychowani. W końcu jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga. Otrzymując życie, otrzymujemy również wolną wolę i to od nas zależy, czy wsłuchując się w Słowo Boże przyjmiemy je, by Nim i wobec Niego żyć, stosować Je w codzienności, a na końcu czasów zdać sprawę ze zrozumienia, czyli zdać egzamin z Ewangelizacji.
W Ewangelii św. Łukasza znajdujemy słowa Chrystusa mówiącego do Apostołów, iż mają być świadkami odpuszczenia grzechów wszystkim narodom – czyli nie tylko narodom wybranym, lecz wszystkim ludziom.
Wniebowstąpienie nie oznacza zerwania kontaktów i ustania opieki Boga nad ludźmi, wręcz odwrotnie, zapewnia nam opiekę aż do skończenia świata. Jezus wyraźnie określił, w jaki sposób Apostołowie, ale również ich następcy, mają postępować. Pisze o tym na ostatnich kartach swej Ewangelii święty Mateusz: „Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata». (Mt 28,18-20).
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |