Śpiew na wejście:
Niepojęte dary dla nas daje (zwrotki od nr 1 do nr 3)
Na dzisiejsze święto Mszał Rzymski proponuje dwie antyfony na wejście: „Sławimy świętego Jana, który w czasie Wieczerzy spoczywał na piersi Pana Jezusa. * Błogosławiony Apostoł, któremu zostały objawione tajemnice nieba. * Przez swoją Ewangelię rozszerzył po cały świecie słowa życia” oraz „W swoim Kościele Pan otworzył jego usta, * napełnił go duchem mądrości i rozumu * i przyodział go szatą chwały”. W czasie procesji wejścia śpiewajmy kolędę „Niepojęte dary dla nas daje” wyrażając prawdę, że Jezus – Bóg Wcielony jest Słowem Życia, które gasi „ciemne błędy”.
Śpiew na przygotowanie darów:
Wiwat dzisiaj Boskiej Istności (zwrotki od nr 1 do nr 2)
W pierwszym czytaniu Pan Jezus został nazwany Słowem Życia. Przynosząc do ołtarza nasze dary, śpiewajmy kolędę „Wiwat dzisiaj Boskiej Istności” i witajmy pośród nas Słowo wcielone (zob. zwrotka nr 2).
Śpiew na Komunię świętą:
Bóg się rodzi, moc truchleje (zwrotki od nr 1 do nr 3)
W czasie Komunii świętej śpiewajmy kolędę „Bóg się rodzi, moc truchleje”, której refren nawiązuje do communionu: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. * Z Jego pełności otrzymaliśmy wszyscy”.
Śpiew na uwielbienie:
Ach, witajże pożądana (zwrotki od nr 1 do nr 2)
Przyjąwszy Ciało Chrystusa, który zamieszkał między nami, śpiewajmy kolędę „Ach, witajże pożądana” (zob. zwrotka nr 2).
Śpiew na błogosławieństwo wina:
Wśród nocnej ciszy (zwrotki nr 1, 4)
W obrzędzie błogosławieństwa wina czytamy, że „Jezus Chrystus, ustanawiając Eucharystię, obrał wino jako znak Nowego Przymierza we Krwi swojej”. Śpiewajmy zatem kolędę „Wśród nocnej ciszy” pamiętając, że podczas każdej Ofiary Mszy Świętej Pan Jezus jest obecny „pod osłoną chleba i wina”.
Śpiew na zakończenie:
Bóg się rodzi, moc truchleje (zwrotka od nr 5)
Na zakończenie Mszy Świętej zaśpiewajmy piątą zwrotkę kolędy „Bóg się rodzi, moc truchleje”, w której prosimy Dzieciątko Jezus o błogosławieństwo i wyznajemy prawdę, że „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”.