Liczba umieszczona po tytule pieśni odpowiada numeracji pieśni zawartych w „Śpiewniku kościelnym” ks. J. Siedleckiego, wyd. XLI, Kraków 2015 (śpiewnik ogólnopolski)
Śpiew na wejście:
Chóry świętych serafinów (572)
Wyrażając myśl antyfon na wejście: „Sławimy świętego Jana, który w czasie Wieczerzy spoczywał na piersi Pana Jezusa. * Błogosławiony Apostoł, któremu zostały objawione tajemnice nieba. * Przez swoją Ewangelię rozszerzył po całym świecie słowa życia” oraz „W swoim Kościele Pan otworzył jego usta, * napełnił go duchem mądrości i rozumu * i przyodział go szatą chwały”, śpiewajmy na rozpoczęcie Mszy Świętej pieśń ku czci świętego Jana.
Śpiew na przygotowanie darów:
Pasterze mili, coście widzieli (59)
Śpiewem kolędy „Pasterze mili, coście widzieli”, nawiążmy w czasie procesji z darami do pierwszego czytania: „(…) oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce, bo życie objawiło się”.
Śpiew na Komunię:
Niepojęte dary dla nas daje (54)
Podczas Komunii Świętej zaśpiewajmy kolędę „Niepojęte dary dla nas daje”, której piąta zwrotka nawiązuje do antyfony: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. * Z Jego pełności otrzymaliśmy wszyscy”.
Śpiew po Komunii:
Dzisiaj w Betlejem (47)
„Ciebie, Boże, chwalimy, Ciebie, Panie, wysławiamy, * Ciebie wychwala przesławny chór Apostołów” – nawiązując do śpiewu przed Ewangelią uwielbiajmy Pana Boga piątą, szóstą i siódmą zwrotką kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.
Śpiew na błogosławieństwo wina:
Mesyjasz przyszedł (14D)
W czasie obrzędu błogosławieństwa wina, śpiewajmy pastorałkę „Mesyjasz przyszedł”.
Śpiew na zakończenie:
Królu anielski, Panie Niebieski (11D)
Mszę Świętą zakończmy kolędą „Królu anielski, Panie Niebieski”.