Świętego Marka, ewangelisty. Uwzględniają czytania i antyfony mszalne.
Śpiew na wejście:
Panie, umocnij wiarę naszą (zwrotki od nr 1 do nr 6)
Antyfona na wejście brzmi: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Alleluja”, dlatego podczas procesji wejścia śpiewajmy pieśń „Panie, umocnij wiarę naszą”, której trzecia zwrotka jest parafrazą antyfony.
Śpiew na przygotowanie darów:
Zwycięzca śmierci (zwrotki nr 1, 4)
W Ewangelii słyszeliśmy polecenie Pana Jezusa: „Idźcie (…) i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. Utwierdzeni w wierze, tak jak uczniowie Jezusa, śpiewajmy podczas przygotowania darów „Zwycięzca śmierci”.
Śpiew na Komunię świętą:
Lud Twój, Panie (zwrotki od nr 1 do nr 3)
Przyjmując Najświętsze Ciało Pana Jezusa śpiewajmy pieśń „Lud Twój, Panie”, której refren wyraża myśl antyfony komunijnej: „Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, * aż do skończenia świata. Alleluja”.
Śpiew po Komunii:
Dziękczynne pieśni śpiewajmy (zwrotki od nr 1 do nr 3)
Po Komunii Świętej uwielbiajmy Pana Boga, prosząc, aby „umocnił naszą wiarę w Ewangelię, którą głosił święty Marek” (zob. zwrotka nr 3).
Śpiew na zakończenie:
Królu nieba wysokiego (zwrotki od nr 1 do nr 5)
W Rzymie od przełomu V/VI wieku w dniu 25 kwietnia urządzano specjalną procesję błagalną, w czasie której modlono się o urodzaje i ochronę upraw, zwłaszcza winnic. Nawiązując do tej tradycji, zakończmy Mszę Świętą śpiewem, w którym prosimy o urodzaje i o zachowanie od nieszczęść.
«« | « |
1
| » | »»