Jubileusz ministrantów i lektorów diecezji tarnowskiej

Ministranci i lektorzy przeżywali w sobotę, 17 września swój jubileusz z okazji 225-lecia diecezji tarnowskiej. Liturgiczna Służba Ołtarza spotkała się na uroczystych Mszach św. Tarnowie, Nowym Sączu, Limanowej, Mielcu i Szczepanowie.

Ordynariusz diecezji bp Wiktor Skworc przewodniczył Mszy św. z bazylice katedralnej w Tarnowie. W homilii biskup tarnowski mówił, że bycie ministrantem to powołanie.

„Być ministrantem, znaczy być sługą. Może się wydawać, że tytuł sługi nie należy do najbardziej zaszczytnych, tak jest w języku polskim; ale słowo ministrant pochodzi od łacińskiego słowa minister! Tak – minister - najwyższy urzędnik państwa to znaczy sługa. Bywa, że czasem ministrowie o tym zapominają i chcą, żeby im służono; wam się to nie powinno zdarzyć” – powiedział kaznodzieja.

Biskup tarnowski prosił, by ministranci i lektorzy służyli Bogu, zaprzyjaźnili się z Chrystusem i byli nieustannie w stanie łaski uświęcającej. Bp Skworc prosił też młodych ludzi o świadectwo wiary w szkole, domu i w swoich środowiskach.

„Bardzo was proszę starajcie się kierować w życiu zasadami, które pomogą wam być zawsze szlachetnymi i wartościowymi ludźmi, niezależnie od zawodu, jaki będziecie wykonywać w przyszłości i od powołania, jakie Pan Bóg zasiał w waszych sercach” – zachęcał bp Skworc.

Ordynariusz diecezji podkreślił też, że jeśli młodzi odkryją powołanie do kapłaństwa, by nie bali się pójść za głosem Chrystusa.

W procesji z darami zostały przyniesione legitymacje, które są deklaracjami modlitwy ministrantów i lektorów w intencjach Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej, nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

«« | « | 1 | » | »»
« » Sierpień 2022
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Reklama

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Reklama