Modlitewnik został przygotowany przez naszego stałego współpracownika, księdza Leszka Smolińskiego. Zawiera krótki życiorys Świętego, wypowiedzi o nim św. Jana Pawła II i Benedykta XVI, fragmenty pism i modlitwy ułożone przez św. Antoniego oraz modlitwy i pieśni za jego wstawiennictwem. Dla naszych czytelników mamy - jak zwykle - trzy egzemplarze. Aby otrzymać jeden z nich należy odpowiedzieć na poniższe pytania:
- Jakie wydarzenie w sposób radykalny odmieniło życie świętego Antoniego?
- Dlaczego nazywamy go Padewskim choć urodził się w Lizbonie?
- Z czego najbardziej zasłynął święty Antoni?
Oto poprawne odpowiedzi:
- W roku 1220 Ferdynand był świadkiem sprowadzenia do Coimbry ciał pięciu misjonarzy, męczenników franciszkańskich z Maroka, którzy zginęli z rąk Saracenów. Wtedy też zapragnął zostać misjonarzem i męczennikiem i podjął decyzję wstąpienia do braci mniejszych w klasztorze-pustelni dos Olivais pod Coimbrą, gdzie przyjął imię zakonne - Antoni.
- Po kapitule generalnej w 1230 r. Antoni zamieszkał w Padwie, gdzie oddał się studium i pisaniu kazań, kaznodziejstwu i działalności społecznej. Tam też zmarł, przewieziony na własną prośbę do klasztoru Świętej Maryi.
- Antoni stał się historycznie pierwszym kaznodzieją, który przygotował wiernych do Świąt Wielkanocnych, przez codzienne kazania i związane z nimi słuchanie spowiedzi. Był cenionym kaznodzieją. Jest patronem rzeczy zagubionych oraz doktorem Kościoła. Jego proces kanonizacyjny jest najkrótszym w historii Kościoła (niecały rok po śmierci).
Nagrody wylosowali:
- Michał Mikołajczyk
- Mateusz Chudziński
- Magdalena Sala
Gratulujemy. Nagrody wyślemy pocztą.
_______________________
Ks. Leszek Smoliński
Szukajcie a znajdziecie. Modlitewnik za przyczyną świętego Antoniego z Padwy
Wydawnictwo Spes
Liczba stron: 288
Format: 12 x 18,5
Oprawa: twarda, szyta
«« | « |
1
| » | »»