Śpiew na wejście:
Zmiłuj się, Boże, zmiłuj nad grzesznikiem (zwrotki od nr 1 do nr 7)
Czas Wielkiego Postu rozpocznijmy śpiewem „Zmiłuj się, Boże, zmiłuj nad grzesznikiem”, który nawiązuje do introitu: „Panie, Ty wszystkim okazujesz miłosierdzie * i żadnego ze swych stworzeń nie masz w nienawiści. * Nie zważasz na grzechy ludzi, * aby mogli się nawrócić, * przebaczasz im, bo Ty jesteś Panem, Bogiem naszym”.
Śpiew na posypanie popiołem:
Posypmy głowy popiołem (zwrotki od nr 1 do nr 6)
Święty Boże, Święty Mocny (zwrotki nr 1, 2, 3, 4, 5, 9, 10)
Przepuść, Panie (3 razy)
Wstanę i pójdę do mojego Ojca (zwrotki od nr 1 do nr 4)
W czasie posypania popiołem, śpiewajmy powyższe pieśni, które nawiązują do antyfon zaproponowanych w Mszale Rzymskim na ten obrzęd.
Śpiew na przygotowanie darów:
Nawróć się, ludu, w pokorze (zwrotki od nr 1 do nr 3)
W pierwszym czytaniu słyszeliśmy wezwanie Pana Boga: „Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem, przez post i płacz, i lament”. Dlatego podczas procesji z darami śpiewajmy pieśń „Nawróć się, ludu, w pokorze”.
Śpiew na Komunię świętą:
Przed oczy Twoje, Panie (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Rozmyślając nad antyfoną komunijną: „Kto rozważa Prawo Pańskie dniem i nocą, * wyda owoc w swoim czasie”, śpiewajmy w czasie Komunii Świętej pieśń „Przed oczy Twoje, Panie”.
Śpiew na uwielbienie:
Pieśń wdzięczności śpiewaj Panu (zwrotki nr 2 i 4)
Liturgia dzisiejszego dnia koncentruje się m.in. na miłosierdziu Bożym. Podejmijmy ten temat i śpiewajmy po Komunii Świętej śpiew „Pieśń wdzięczności śpiewaj Panu”.
Śpiew na zakończenie:
O Matko fatimskiego orędzia (3 razy)
Mszę Świętą zakończmy śpiewem apelu fatimskiego, który wpisuje się w liturgię Środy Popielcowej: „Czyńcie pokutę, nawróćcie się, * wytrwajcie na modlitwie, by świat ocalić”.