Liczba umieszczona po tytule pieśni odpowiada numeracji pieśni zawartych w „Śpiewniku kościelnym” ks. J. Siedleckiego, wyd. XLI, Kraków 2015 (śpiewnik ogólnopolski)
Śpiew na wejście:
Kto się w opiekę (608)
Litania do Wszystkich Świętych (801)
Mszę Świętą I Niedzieli Wielkiego Postu rozpocznijmy śpiewem psalmu „Kto się w opiekę”, którego dziewiąta zwrotka nawiązuje do introitu: „Będzie mnie wzywał, a Ja go wysłucham, * wyzwolę go i okryję sławą, * obdarzę go długim życiem”. Zgodnie z Listem okólnym o przygotowaniu i obchodzeniu Świąt Paschalnych, Mszę Świętą można rozpocząć śpiewem litanii do Wszystkich Świętych.
Śpiew na przygotowanie darów:
Bliskie jest królestwo Boże (97)
Usłyszawszy Ewangelię o kuszeniu Jezusa przez szatana, powtarzajmy za Panem Jezusem: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”
Śpiew na Komunię:
Sławcie, usta, Ciało Pana (274)
Jezu, miłości Twej (245)
Antyfony na Komunię brzmią: „Nie samym chlebem żyje człowiek, * lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” oraz „Pan cię osłoni swoją potęgą, * pod Jego opiekę się schronisz”. Przyjmując Komunię Świętą, śpiewajmy pieśni, które przypominają nam, że Słowo stało się Ciałem, a także, że w Sercu Jezusa znajdujemy schronienie.
Śpiew po Komunii:
Com przyrzekł Bogu (672)
Nawiązując do drugiego czytania, w którym słyszeliśmy, że woda chrztu nas ocala, śpiewajmy po Komunii pieśń „Com przyrzekł Bogu”.
Śpiew na zakończenie:
Serdeczna Matko (390)
Na zakończenie Mszy Świętej zaśpiewajmy pieśń „Serdeczna Matko”, której piąta zwrotka przenosi nas na Golgotę, pod krzyż Jezusa.