Zebranie Duszpasterzy Służby Liturgicznej

Formacja ministrantów, członków scholi oraz animatorów liturgicznych – to główne zagadnienia 63. Zebrania Duszpasterzy Służby Liturgicznej, które w dniach 14-15 listopada odbyło się w sanktuarium maryjnym w Licheniu Starym.

Pierwszego dnia uczestnicy zebrania wysłuchali wykładów na temat przygotowania do pełnienia służby lektora. Prelegenci, wśród których znalazł się m.in. biskup legnicki Stefan Cichy, poruszyli tematykę związaną z formacją młodych chłopców do służby w zakresie przygotowania liturgicznego, biblijnego i technicznego. Drugiego dnia poruszony został temat formacji ministrantów młodszych i starszych, członków scholi oraz animatorów liturgicznych.

Podczas tegorocznego spotkania diecezjalnych duszpasterzy służby liturgicznej skoncentrowano się głównie na formacji lektora. „Poszliśmy za wskazaniami papieża Benedykta XVI, które umieścił w adhortacji Verbum Domini, gdzie wskazał, że potrzebna jest formacja liturgiczna, biblijna i techniczna” – powiedział biskup świdnicki Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, który przewodniczył obradom.

Zwrócono uwagę na potrzebę przygotowania ogólnopolskich materiałów formacyjnych dla ministrantów młodszych i starszych, animatorów i ceremoniarzy liturgicznych.

W zebraniu wzięło udział ok. 50 duszpasterzy służby liturgicznej oraz przedstawiciele wspólnoty Ruchu Światło Życie.
«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MINISTRANCI

 • katecheta
  03.12.2011 09:35
  Czy coś z tego wyjdzie? jak dotąd nie ma aktualnego kompleksowego programu dla ministrantów. Kiedyś taki przygotował ks. Blachnicki. Idea była świetna. Może warto tylko nieco ten program uwspółcześnić? Duszpasterze i animatorzy liturgiczni nie mają aktualnego narzędzia do racy z ministrantami. Pewnie jest to jedną z przyczyn osłabienia się służby liturgicznej.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...
  « » Sierpień 2018
  N P W Ś C P S
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  Pobieranie...