Uwzględniają czytania i antyfony mszalne.
Śpiew na wejście:
W krzyżu cierpienie (zwrotki nr 1, 2, 3)
Fragment psalmu 43(42), który stanowi antyfonę na wejście V Niedzieli Wielkiego Postu, wyraża naszą nadzieję i ufność w Boga, broniącego nas przed nieprzyjaciółmi. Dlatego też podczas procesji wejścia śpiewajmy pieśń „W krzyżu cierpienie” – krzyż Jezusa nas wspiera i ocala.
Śpiew na przygotowanie darów:
Ludu, mój ludu (zwrotki nr 1, 2, 12)
Jezus Chrystus, umierając na krzyżu, został wywyższony nad ziemię i przyciągnął wszystkich do siebie. Wspomnijmy na Nowe i Wieczne Przymierze, odmienne od tego, które Bóg zawarł z Izraelitami, śpiewając improperia.
Śpiew na Komunię:
Panie, Ty widzisz, krzyża się nie lękam (zwrotki nr 1, 2)
Antyfona na Komunię została wyjęta z dzisiejszej Ewangelii: „Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity”. Jezus Chrystus umarł i został pogrzebany w grobie, a następnie zmartwychwstał. Przyjmując Ciało Pańskie śpiewajmy pieśń „Panie, Ty widzisz, krzyża się nie lękam”, głosząc, że z krzyża Zbawiciela wypływają zdroje zmartwychwstania.
Śpiew po Komunii:
O Boże, dzięki Ci składamy (zwrotki nr 1, 2)
W drugim czytaniu słyszeliśmy, że Chrystus „stał się sprawcą zbawienia wiecznego”, dlatego po Komunii zaśpiewajmy pieśń „O Boże, dzięki Ci składamy”, uwielbiając miłość Boga do człowieka, która uwidoczniła się w dziele zbawienia.
Śpiew na zakończenie:
Wisi na krzyżu (zwrotki nr 1, 4, 6)
„Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej, w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość” – Pan Jezus podjął Mękę, aby zmyć nasze grzechy. Na zakończenie Mszy świętej zaśpiewajmy pieśń „Wisi na krzyżu”, która wzywa nas do pokuty i wyznawania grzechów.