Śpiew na wejście:
W krzyżu cierpienie (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Fragment psalmu 43(42), który stanowi antyfonę na wejście V Niedzieli Wielkiego Postu, wyraża naszą nadzieję i ufność w Boga, broniącego nas przed nieprzyjaciółmi. Dlatego też podczas procesji wejścia śpiewajmy pieśń „W krzyżu cierpienie” – krzyż Jezusa nas wspiera i ocala.
Śpiew na przygotowanie darów:
Wisi na krzyżu (zwrotki nr 1, 4, 5, 6)
Pan Jezus przebaczył kobiecie, która została pochwycona na grzechu cudzołóstwa. Nie została ona potępiona, lecz usłyszała wezwanie: „Odtąd już nie grzesz!” Podczas procesji z darami śpiewajmy pieśń „Wisi na krzyżu”, w której zapewniamy Pana o naszej poprawie i żalu za grzechy.
Śpiew na Komunię:
Pan Jezus już się zbliża (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Witam Cię, witam (zwrotki od nr 1 do nr 4)
Antyfona na Komunię została wyjęta z dzisiejszej Ewangelii: „Niewiasto, nikt ciebie nie potępił? * Nikt, Panie. * I ja ciebie nie potępiam, * od tej chwili już nie grzesz”. Przyjmując Ciało Pańskie śpiewajmy zaproponowane pieśni, które korespondują z dzisiejszą liturgią Słowa.
Śpiew po Komunii:
O Krwi najdroższa (zwrotki od nr 1 do nr 3)
Liturgia Słowa koncentruje się na zagadnieniu przebaczenia. Po Komunii Świętej zaśpiewajmy pieśń „O Krwi najdroższa”, oddając cześć Przenajdroższej Krwi Chrystusa Pana, która obmywa nas z grzechów i jest dla nas źródłem miłosierdzia.
Śpiew na zakończenie:
Ach mój Jezu, jak Ty klęczysz (zwrotki od nr 1 do nr 7)
Rozważając Mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa, dziękujmy Mu za Jego trud, jaki podjął dla naszego odkupienia.