Refleksja na dziś

Środa 5 października 2016

Czytania » Stale wybacza

I przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawinił  Łk 11

W modlitwie Pańskiej kilka razy dziennie kieruję do Boga prośbę, by darował mi grzechy w taki sposób, jak sama to czynię wobec innych. Jeśli nie przebaczam to, jak mogę tego oczekiwać od Boga? Swoim przebaczeniem warunkuję Boże przebaczenie. Przebaczyć to przywrócić pierwotne miejsce jakie ktoś zajmował wcześniej w moich oczach. A to nie jest łatwe, zwłaszcza, gdy ktoś rani bezlitośnie.

Żeby rozpocząć trudny proces wybaczenia, potrzebna jest przede wszystkim decyzja o nim. O pomoc w jej podjęciu warto prosić Boga, a także otoczyć modlitwą osobę, która zraniła. Próbować znaleźć w niej również dobre cechy, a może nawet usprawiedliwienie. Popatrzeć na swoje słabości i na to, jak sama ranię innych, jak bardzo nimi ranię Boga, zapewne znacznie bardziej niż sama zostałam zraniona. Bóg, mimo to, za każdym razem wybacza, gdy Go o to proszę.

 

Czytania mszalne rozważa Aleksandra Kozak

 

modlitwaSERCA Magda Anioł - Ojcze nasz

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Gość 05.10.2016 13:36
Dziękuję za dające do myślenia rozważanie.
0 Nina_ 05.10.2016 13:28
Poniżej moje świadectwo: Najtrudniej wybaczyć gdy nie możemy niczym usprawiedliwić niegodziwego postępku krzywdziciela i gdy wina nie leży po naszej stronie. Wtedy takie zło najtrudniej sobie wytłumaczyć i naprawdę potrzebna jest łaska Boża do wybaczenia. Gdy osoba która wyrządza zło, nigdy nie doznała żadnej krzywdy od swojej ofiary, przeciwnie: pomoc, miłość i życzliwość, za którą odpłaciła nienawiścią i zawiścią. Powyższe zdania dotyczą prawdziwej czarownicy która w mojej rodzinie wyrządziła bardzo dużo zła, zanim wkroczył ks. egzorcysta i nam pomógł. Przekleństwa w najbliższej rodzinie są najgorsze. Tamtą kobietą powoduje zawiść i chciwość. Nie tylko nie żałuje swoich czynów ale jest wściekła że nie może czynić tyle zła ile by chciała, bo nas chroni łaska Boża. Nie mogąc dosięgnąć nas magią, stara sie znęcać psychicznie poprzez oszczerstwa i kalumnie. Bóg wie że nigdy nie wyrządziliśmy tej kobiecie nic złego. Bez łaski Bożej nigdy nie byłabym w stanie jej wybaczyć ani błogosławić. Po ludzku uważam że to niemożliwe, by wybaczyć oszczercy swojej matki. A jednak Bóg daje taką łaskę tylko trzeba CHCIEĆ wybaczyć niewybaczalne i prosić Pana Jezusa żeby on też jej wybaczył. W tej chwili, po wielu latach jestem w stanie jej szczerze błogosławić i życzyć nawrócenia. I wiem że to wybaczenie to wielka łaska Boża za którą bardzo Bogu dziękuję. Z Panem Bogiem

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

« » Lipiec 2022
N P W Ś C P S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Pobieranie... Pobieranie...