Warsztaty muzyki liturgicznej

Po raz kolejny franciszkanie z Krakowa zapraszają na Warsztaty Muzyki Liturgicznej.

W poprzednim spotkaniu udział wzięło ponad 80 osób. Co takiego jest w tej propozycji, że przyciąga tylu chętnych? Jubilate Deo poprowadzą profesjonaliści - Jakub Tomalak i Katarzyna Młynarska.

Jubilate Deo - po co komu śpiewać?

Każde warsztaty prowadzone są w temacie związanym z jakimś wydarzeniem, świętem lub czasem w roku. Ale to nie temat wykonywanej muzyki jest najważniejszy. Uczestnicy poprzednich edycji Franciszkańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej podkreślają, że najważniejsze dla nich było przeżycie wspólnego wydarzenia, poczucie jedności i tworzenia czegoś pięknego i naprawdę wielkiego. Zwracają także uwagę na profesjonalne przygotowanie strony merytorycznej warsztatów.

Warsztaty Jubilate Deo poprowadzą Katarzyna Młynarska i Jakub Tomalak. Młynarska była już gościem jednej z edycji warsztatów. Dla uczestników przygotuje zajęcia z emisji głosu i powie jak ciało służy w przeżywianiu liturgii w ogóle. Razem z Tomalakiem uczestnicy będą opracowywać pieśni, czego efekt będzie można usłyszeć w ostatnim dniu warsztatów w Bazylice św. Franciszka w Krakowie.

- Warsztaty mają służyć nie tylko wspólnemu opracowaniu jakiejś pieśni i jej wspólnemu zaśpiewaniu, ale chcemy, żeby był to czas poszerzania swojej wiedzy - przede wszystkiej tej, która dotyczy wykonywania muzyki liturgicznej. Jednak najważniejsze jest odkrywanie liturgii, w której Bóg ukazuje się człowiekowi w poszczególnych czynnościach liturgicznych, a nieodłączną jej częścią jest śpiew  - zapewnia o. Marcin Drąg, szef warsztatów.

Adresatami warsztatów są wszyscy ci, dla których śpiew to sposób na wyrażanie siebie, członkowie chórów, schol, osoby zaangażowane w śpiew liturgiczny, oraz ci, którzy chcą poznawać tajniki w jaki sposób wykonuje się muzykę liturgiczną. W czasie trzydniowych warsztatów najwięcej czasu zostanie przeznaczone na zajęcia z emisji głosu, ale nie zabraknie konferencji, poznawania nowych utworów, wspólnego śpiewu, modlitwy liturgią godzin czy nawiązywania wzajemnych relacji i znajomości. Podobnie jak w poprzednich latach i tym razem organizatorzy spodziewają się uczestników ze wszystkich stron Polski.

Każdy uczestnik otrzyma śpiewnik i potrzebne materiały związane z warsztatami. Kawa, herbata i ciastka osłodzą przerwy w śpiewaniu. W formularzu zgłoszeniowym, można się zapisać na posiłki (za dodatkową opłatą). Organizatorzy nie zapewniają noclegów, ale mogą pomóc w ich znalezieniu.

Koszt udziału w warsztatach to 70 zł.

Zgłoszenia przez stronę www: www.warsztaty.franciszkanska4.pl 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
« » Sierpień 2018
N P W Ś C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
Pobieranie...