Refleksja na dziś

Sobota 22 października 2011

Czytania » Życie

W dzisiejszej Ewangelii Jezus napomina mnie, bym nigdy własnej życiowej pomyślności nie utożsamiała z tym, że jest tak, bo sobie na to zasłużyłam dobrym postępowaniem. To błędne myślenie. Nie wiem, dlaczego w moim życiu tyle dobra, nie wiem też, dlaczego w życiu drugiego człowieka tyle nieszczęścia. Czasem to faktycznie wynik mojej pracy, nawracania się, ale przeważnie to nie zasłużona niczym łaska Boga. Tak samo jak czasem czyjeś nieszczęście będzie wprawdzie efektem czyjegoś zachowania, ale przeważnie to wielka tajemnica zła i cierpienia na tym świecie.

Jezus obrazuje to w przypowieści: jestem jak to drzewo figowe. Pan „zasadził” mnie tu i teraz po to, bym wydawała odpowiedni owoc. Mimo że drzewo figowe w przypowieści rośnie w winnicy, Ogrodnik nie spodziewa się po nim winogron. Szuka fig, a więc owocu, które powinno rodzić właśnie drzewo figowe. Tak samo po moim życiu Pan spodziewa się owocu odpowiedniego do talentów i zdolności, którymi nie obdarzył i zgodnego z moim powołaniem. Nie chce, bym była pianistką, szefową czy zakonnicą. Mam być przede wszystkim dobrą żoną, matką. Mam m.in. rozwijać swój kobiecy „geniusz”, jak to pięknie nazwał bł. papież Jan Paweł II.

Jeśli tego nie robię, Jezus nie odwraca się ode mnie. Z miłością robi wszystko, bym zaczęła „owocować”. W moim życiu nie ma samych tylko szczęśliwych chwil. Moje życie nie jest usłane różami. Jednak każda trudność, ból, cierpienie, których doświadczyłam, zaczęły wydawać dobre owoce tylko dzięki temu, że pozwoliłam działać w nich Jezusowi – najlepszemu Ogrodnikowi.

 

Czytania mszalne rozważa Elżbieta Krzewińska


 

sobota 29. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 5 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Bożena 02.11.2011 10:54
Zazdroszczę autorce rozważań tej pewności w kwestii czego od niej oczekuje PAN. Osobiście od lat miotam się w rozmyślaniach: "co powinnam robić w życiu ?" "Czy mam jakiś szczególny a nieodkryty talent, który marnuję?" "czy wyjście za mąż było moim powołaniem skoro dziś po ponad 20stu latach małżeństwa ciągle nie jestem tego pewna?" . Tych pytań w mojej głowie jest tak samo wiele dziś, gdy jestem w wieku średnim jak i było dawniej, gdy byłam bardzo młoda. Może wynika to z faktu że moje życie nie jest łatwe, że wylałam wiele łez z powodu, jak mi się czasem wydaje, niewłaściwych życiowych wyborów ale z kolei te niewłaściwe wybory były wynikiem mojego marnego położenia w chwili ich dokonywania.. i tak koło się zamyka a życie biegnie. Chciałabym mieć przynajmniej pewność że mimo wszystko jestem na właściwej drodze a nie mam...
0 WU 22.10.2011 20:48
"Po moim życiu Pan spodziewa się owocu odpowiedniego do talentów i zdolności, którymi nie obdarzył..." - przydałoby się więcej staranności przy redagowaniu tekstów, bo brak jednej literki ( w tym wypadku "m" ) zupełnie zmienia znaczenie wypowiedzi. Dotyczy to zresztą dość dużej ilości tekstów w tym portalu.
0 judyta 22.10.2011 19:14
"Teraz dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia. Albowiem prawo Ducha, które daje życie w Chrystusie Jezusie, wyzwoliło cię spod prawa grzechu i śmierci. Co bowiem było niemożliwe dla Prawa, ponieważ ciało czyniło je bezsilnym, tego dokonał Bóg. On to zesłał Syna swego w ciele podobnym do ciała grzesznego i dla usunięcia grzechu wydał w tym ciele wyrok potępiający grzech, aby to, co nakazuje Prawo, wypełniło się w nas, jeżeli postępujemy nie według ciała, ale według Ducha. "
Rz 8,1-4

"Do Pana należy ziemia i wszystko, co ją napełnia,
świat i jego mieszkańcy.
Albowiem On go na morzach osadził
i utwierdził ponad rzekami. "
Ps 24,1-2.

Niech Twoje słowo,Chryste, zamieszka w nas w obfitości, abyśmy składali Tobie dziękczynienie w psalmach hymnach i pieśniach pełnych ducha.
0 helena 22.10.2011 14:50
Duch jednak posiada życie (Rz 8,10)

Chodzi o życie człowieka -o naszą wiarię i życie religijne o nawrócenie,oczyszczenie.
Wszystko zależy jak żyjemy-czy drzewo naszego życia będzie wydawało owoce dobre,owoce miłości.On daje nam czas.Wiem że po moim życiu Pan spodziewa się owocu odpowiedniego.
Niech rozkwita każdy mój dzień i wyda owoc.
Niech zakwitnie i promienieje Bogiem z każdą chwilą życia

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
« » Wrzesień 2021
N P W Ś C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Pobieranie... Pobieranie...