Refleksja na dziś

Wtorek 29 maja 2012

Czytania » Zatęsknić za niebem

Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty 1 P 1,16

Często zadaję sobie pytanie, co powinno być dla mnie w życiu najważniejsze, a co tak naprawdę jest ważne. Dobrze znam odpowiedź, że na pierwszym miejscu w życiu ma być Bóg i spotkanie się z Nim kiedyś w wieczności. Dlaczego jednak ta wiedza pozostaje w sferze teorii niepopartej życiem? Dlaczego tak trudno żyć tęsknotą za Bogiem, Jego miłością, życiem wiecznym, za świętością?

Jezus obiecuje, że będzie opiekował się mną, gdy wybiorę życie dla Niego, z Nim i w Nim. Jednak by kroczyć za Nim muszę przestać żyć w iluzji, muszę zobaczyć, odkryć to, co mnie od Niego oddziela, poznać prawdziwe motywy swoich wyborów. Muszę przyznać się do swojej grzeszności. Dążenie do świętości odbywa się w prawdzie o własnej ułomności i słabości. A to w dzisiejszym świecie nie jest popularne ani łatwe. Można się narazić na wyśmianie, samotność, odrzucenie, pogardę. Jezus wskazuje mi, że w wędrówce do Niego nie muszę gonić za wielkością, za tym, by być zawsze na pierwszym miejscu, by żyć w poczuciu doskonałości, bo to nie gwarantuje nieba. Chcąc spotkać się z Nim w wieczności, potrzeba, bym postępowała prawdziwie, szczerze i uczciwie, a resztą On się zajmie.

 

Czytania mszalne rozważa Aleksandra Kozak

 

Kalaruch Adonai- Bedziemy Tanczyc

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 Justyna 29.05.2012 20:52
Swiętość jest dla Nas:)
To dla mnie wpatrywanie się ciągle w Jego Oblicze,
zmienianie swojego sposobu myślenia tak by patrzeć i czynić jak Jezus,
to powstawanie za każdym razem gdy upadnę,
Swiętość to dążenie do tego "bym nie ja żyła ale by żył we mnie Chrystus"
bym mogła patrzeć na innych i służyć im z miłośćią
0 uczennica6 29.05.2012 14:09

"Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty". Jezus jest Bogiem, a Bóg przez swą naturę jest świętym, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Dlaczego nam każe być świętymi? My, którzy skażeni jesteśmy grzechem pierworodnym, a co za tym idzie manipulacją szatana? Przecież modląc się, możemy usłyszeć głos Ducha Świętego, ale i też tego, który odwrócił się od Boga po wieczność. Wielu ludzi jest pod wpływem szatana, ulegając mu w swoim postępowaniu. Czy Pan Bóg nie wie, że człowiek kilkakrotnie w swoim życiu wykonywał rozkazy szatana? Tak, Pan Bóg o tym wszystkim wie, ale nakazuje być nam świętymi, jak On jest sam. Kiedy nieświadomie służymy szatanowi - kiedy on nas do tego zmusza, a kiedy dajemy przykłady swoim postępowaniem, że tak naprawdę jesteśmy z Bogiem, a ludzka natura poddaje się wpływom szatana, to wtedy Bóg nas oczyszcza z grzechów popełniomnych pod wpływem zniewolenia pochodzącego od szatana. Wtedy my - w oczach Boga jesteśmy święci, bo chcemy służyć Bogu, a popełniamy grzechy nie z naszej woli. Dlatego Bóg Jezus mówi, jeśli chcesz być świętym, to mimo, że popełniasz grzechy, to Ja to rozróżnię.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

« » Sierpień 2022
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Pobieranie... Pobieranie...