Komentarze biblijne i liturgiczne, propozycje śpiewów, homilie, Biblijne konteksty i inne.
więcej »Ziarno słowa Bożego pada na różne gleby. I w różnym stopniu przemienia ludzkie serca. Szlachetność, dobroć serca oraz wytrwałość są cechami tych, których oznacza „ziarno w żyznej ziemi”. Nie wystarczy więc przyjąć łaskę wiary, ale trzeba z nią nieustannie współpracować. Od tego zależy owocność naszego życia na ziemi, które stanowi codzienne odnajdowanie wieczności ukrytej pośrodku czasu.
Żeby przyjąć słowo, zaprzyjaźnić się z nim, warto kształtować w sobie nawyk sięgania po Pismo Święte. W Biblii zawiera się bowiem cała mądrość, która jest niezbędna do życia. Czytanie i medytowanie tekstów natchnionych rozbudzają w naszym sercu pragnienie zatrzymania słów Pana i podążania za inspiracjami Ducha Świętego, które rodzą się w trakcie pobożnej lektury.
Natomiast cisza wewnętrzna, która jest owocem ciszy zewnętrznej, pozwala nam wyłączyć różne „zagłuszacze” słowa, które w pośpiechu i gwarze codzienności nie pozwalają słuchać z uwagą i usłyszeć, co Bóg pragnie powiedzieć do naszego serca, jakiego obszaru naszego życia pragnie dotknąć. Wszystko po to, abyśmy nie skupiali się wyłącznie na sobie i swoich potrzebach, a otwierali „na potrzeby i cierpienia braci”.
Myśl papieża Franciszka
Słowo „szczęśliwy” lub „błogosławiony” staje się synonimem słowa „święty”, ponieważ wyraża, że osoba, która jest wierna Bogu i żyje Jego słowem, osiąga prawdziwe szczęście, dając siebie w darze (adhort. Gaudete et exultate, 64).
Warszawska Pielgrzymka Piesza OJCZE PROWADŹ MNIE Siewcy Lednicy