Refleksja na dziś

Niedziela 11 grudnia 2011

Czytania » Posłani

- Kim jesteś? – pytają Jana Chrzciciela. – Głosem. Zostałem posłany, by wołać  - odpowiada. - Kim zatem jest Ten, który nadchodzi, którego zapowiadasz? – Większy jest ode mnie. Nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała.

Kim jest Ten, który nadchodzi? Co mówi o sobie? Duch Pański nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę.

Nie od siebie przychodzą. Nie w swoim imieniu. Zapatrzeni w Najwyższego, który ich wysłał, jednego po drugim. By wyprostować pokręcone ludzkie ścieżki. By opatrzeć rany serc złamanych. By więźniom ogłosić wolność i nasycić głodnych. By wypełnić to, co obiecał przed wiekami.

Wierny jest Ten, który ich posłał. Wierny jest ten, który wezwał Piotra, Pawła, Jakuba czy Jana… Wierny jest Ten, który nas wzywa. On też tego dokona.

Bym mogła zawołać z radością: dusza moja raduje się w Bogu moim, bo mnie przyodział w szaty zbawienia. Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny i święte jest imię Jego.

 

Pytania do rachunku sumienia:

1. W każdym położeniu dziękujcie. Czy dostrzegam dobro, które otrzymuję? Czy staram się je dostrzegać także wtedy, gdy dotyka mnie krzywda, zło?

2. Posłał mnie, by [...] opatrywać rany serc złamanych. Czy szukam pocieszenia w Bogu?

3. Sam Bóg pokoju niech was całkowicie uświęca. Na kim polegam w trudnościach, pokusach, upadkach?

 

Budzik adwentowy

"Miłość pasterska tych wszystkich, których Pan postawił na czele wspólnot Kościoła, niech podda należyte zasady postępowania w odniesieniu do tej rzeczywistości, która zarówno bogata jest w owoce, jak i pełna niebezpieczeństw. Przede wszystkim trzeba się otworzyć na zrozumienie jej wewnętrznej złożoności i odkrycie jej niesfałszowanych wartości, i spieszyć jej z pomocą celem oczyszczenia z zarzewi błędów. Przy dobrym kierownictwie ta ludowa religijność może coraz więcej przyczyniać się do tego, że nasze ludowe rzesze rzeczywiście spotkają Boga w Jezusie Chrystusie" (Evangelii nuntiandi 48).

Niedziela 3. tygodnia Adwentu

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 judyta 11.12.2011 21:17

"Sam Bóg pokoju niech was całkowicie uświęca, aby nienaruszony duch wasz, dusza i ciało bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wierny jest Ten, który was wzywa: On też tego dokona."
1 Tes 5,23-24

JEZU UFAM TOBIE

1 Ciekielski2 11.12.2011 19:47
Niedziela radosci to niedziela w korej przychodzi Jezus pod postacam chleba i wina czy ja i ty swiadczymy o tym swiadecztwie ktory Jan Chrzciciel wyznaj i ktory prostuje droge panu czy ja ide prosta droga do pan na spotkanie z nim w Eucharsti i czy ja widzie Jezusa w drogim czlowiek Jezus nasz nie opuscij on nam stale towarzysy kazdego dnia to jest 3 Niedziela Adwentu Gaudete juz 2 tygodnie Wigilia to bedzie czas mijosci dla wszystki bedziem lamac sie oplatkiem ktor jami wszyskie spory
2 Estera 11.12.2011 12:03

„Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem?”.

Jan im tak odpowiedział: „Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała”.

J 1,6-8.19-28

Gdyż     wielkie    rzeczy    uczynił     mi       Wszechmocny,
święte     jest    imię      Jego.

      Boże  daj  nam NOWE  NARODZENIE 

     Wielbię Ciebie  Panie mój i  Zbawco

 

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

« » Sierpień 2022
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Pobieranie... Pobieranie...