Refleksja na dziś

Sobota 25 czerwca 2011

Czytania » On wziął

Czy mogą być słowa piękniejsze dla ludzi takich jak my: „On wziął na siebie nasze słabości i nosił nasze choroby”?

Bóg, w którego wierzymy, jest potężniejszy od grzechu i przekleństwa śmierci. Nie jest daleko od nas dziś – kiedy cierpimy, upadamy, łakniemy wytchnienia. Jest blisko – kiedy nie rozumiemy, śmiejemy się z niedowierzaniem, stawiamy krzyżyk na sobie i naszych marzeniach.

Proroctwo spełnia się na naszych oczach – kiedy nosimy białą Hostię dookoła naszych kościołów. Kiedy otwieramy serce – by przyjąć słowo mocniejsze niż śmierć. Kiedy spożywamy umęczone za nas Ciało. Kiedy mówimy: „Niech mi się stanie, jak chcesz”.

 

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka


 

Sobota 12. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

5 jogger1 25.06.2011 22:10
"Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie."
To charakterystyczne powiedzenie bliskowschodnie. Setnik nie zaprasza Jezusa do siebie, gdyż sam nie jest Żydem. Nie jest i Rzymianinem, tylko najemnikiem pochodzącym z któregoś z narodów bliskowschodnich, który awansował za wybitne zasługi wojenne do rangi centuriona (w niektórych wersjach mowa o tysięczniku). Wskazuje na to znajomość niepisanej reguły, że nie zaprasza się pod swój dach wyznawców innej religii. Powinnością i zapraszającego, i zapraszanego jest przełamanie się chlebem, czyli znak braterstwa. Jest to źle widziane przez współwyznawców, więc setnik, który już wiele słyszał o postępowaniu Jezusa, nie chce przysparzać mu dodatkowych kłopotów. On, z racji swojej rangi, żadnych kłopotów by nie miał. Inaczej ze stałymi mieszkańcami. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mieszkaniec Bliskiego Wschodu przychodził do misji chrześcijańskiej i mówił: "Mój syn jest chory, ale daj mi tylko trochę lekarstw ponieważ nie chcę kłopotać cię przychodzeniem do mojego domu".
Ale setnik wierzy w Jezusa. Wie, że Jezus może uzdrowić jego sługę słowem władcy. Sam będąc w armii wykonuje i wydaje rozkazy. Uznaje Jezusa za władcę królestwa Ducha posiadającego władzę absolutną, którego słowa mogą działać w sferze duchowej tak jak jego słowa działają na żołnierzy wykonujących rozkazy. Władza setnika pochodzi od Cezara, posiadającego władzę absolutną w sferze materialnej, i wszyscy są posłuszni jego słowom. O ile większa jest potęga Jezusa, którego władza pochodzi od Boga, stworzyciela nieba i ziemi.
2 Estera 25.06.2011 11:57
"Pan rzekł do Abrahama: „Dlaczego to Sara śmieje się i myśli: «Czy naprawdę będę mogła rodzić, gdy już się zestarzałam?» Czy jest coś, co byłoby niemożliwe dla Pana? Za rok o tej porze wrócę do ciebie, i Sara będzie miała syna”.

Pragnienie jakże ludzkie, owoc miłości kobiety i mężczyzny w rodzącym Życiu. Cóż za piękny zamysł Boga, który wybiera czas i daje łaskę, by się NARODZIŁO

Lecz setnik odpowiedział: „Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo,...."
Mt 8,5-17

Panie powiedz tylko słowo, daj TCHNIENIE, by STAŁO się...

"Wielbi dusza moja Pana
i raduje się duch mój w Bogu, Zbawcy moim."

Łk 1,46B-48.49-50.53-54


6 meggi 25.06.2011 10:34
"Jestem Ojcem,który pociesza Cię we wszystkich Twych kłopotach.Kiedy Twoje serce jest złamane, jestem blisko Ciebie.Tak jak pasterz niesie owcę,tak ja noszę Cię blisko mego serca..."

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

« » Czerwiec 2022
N P W Ś C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Pobieranie... Pobieranie...