Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity (J 1,14ab).
Logika ewangelicznego zasiewu odwołuje się do obrazu z życia codziennego. Po to, aby Bóg mógł w sposób zrozumiały zasiać w sercach ziarno swojego słowa, które ma nie tylko pobudzić wiarę, ale również wspierać odwagę wiary. Okres paschalny uświadamia nam, że droga ziarna – od zasiewu do momentu wydania plonów – najbardziej zrealizowała się w życiu samego Jezusa, od Wcielenia aż po Zmartwychwstanie.
Życie Chrystusa stało się inspiracją dla licznych naśladowców, wśród których znalazł się również św. Wojciech, główny patron Polski. Dał on przykład wierności i służby Boskiemu Mistrzowi oraz Jego obietnicom życia wiecznego. Mimo niesprzyjających okoliczności, wytrwał do końca w misji głoszenia Dobrej Nowiny.
Również i nam codzienność dostarcza wielu okazji, aby z pomocą Ducha Świętego realizować przyjęte w czasie bierzmowania zobowiązanie do „mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad”. Wszystko w łączności z Nim i ze względu na Niego.
Myśl św. Jana Pawła II
Winniśmy jego [św. Wojciecha] dzieło ewangelizacji podjąć z nową mocą. Tym, którzy zapomnieli o Chrystusie i Jego nauce, pomóżmy odkryć Go na nowo. Stanie się tak wtedy, kiedy zastępy wiernych świadków Ewangelii znów zaczną przemierzać nasz kontynent; gdy dzieła architektury, literatury i sztuki będą w sposób porywający dla współczesnego człowieka ukazywać Tego, który jest wczoraj, dziś, ten sam także na wieki; gdy w sprawowanej przez Kościół liturgii ujrzą piękno oddawania Bogu chwały; gdy dostrzegą w naszym życiu świadectwo chrześcijańskiego miłosierdzia, heroicznej miłości i świętości (Homilia, Gniezno, 3.06.1997).
Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej WMU - Topic Zmartwychwstał Pan